Facebook Google+ Twitter

"Hardkor Disko" ma szansę zdobyć Krakowską Nagrodę Filmową

4 kwietnia na ekrany polskich kin wchodzi film Krzysztofa Skoniecznego. Produkcja nosi tytuł "Hardkor Disko" i jest debiutem młodego reżysera. Film ma szansę wygrać konkurs "Wytyczanie Drogi".

W piątek na ekrany polskich kin wchodzi Jak przypomina portal onet.pl, Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego OFF PLUS CAMERA jest jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce. Organizowany jest co roku w Krakowie, w ramach miejskiego projektu Sześć Zmysłów. W dniach 2-11 maja zostanie wyświetlonych ponad 100 filmów z całego świata.

W konkursie "Wytyczanie Drogi" udział weźmie 12 produkcji światowych. Nie zabraknie również polskich filmów. Wśród nich jest m.in "Hardkor Disko" Krzysztofa Skoniecznego, który ma szansę zdobyć Krakowską Nagrodę Filmową. W roli głównej wystąpił zdobywca Nagrody Aktorskiej Festiwalu Filmowego w Gdyni, Marcin Kowalczyk. Film wejdzie na ekrany polskich kin już 4 kwietnia.

Główny bohater "Hard Disko" to chłopak o imieniu Marcin, który przyjeżdża do Warszawy. Ma on pewną misję, której cel jest konkretny, lecz tajemniczy. Zrządzenie losu nie pozwala mu jednak zrealizować sowich zamiarów. Poznaje Olę (w tej roli Jaśmina Polak), w której się zakochuje.

„Hardkor Disko" inspirowane było tragedią antyczną. Tematem filmu jest niemożliwa do spełnienia miłość. Forma i treść filmu są jedynie pretekstem do stworzenia w wyobraźni własnej historii oraz postawienia indywidualnych pytań przy jednoczesnym unikaniu łatwych odpowiedzi" - powiedział debiutujący reżyser.

Wartość nagrody głównej dla zwycięzcy konkursu wynosi 100 000 USD.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.