Facebook Google+ Twitter

Harlem Shake nowym hitem internetu

Tańczący Spiderman w metrze? A może obcy na uniwersytecie? To wszystko zobaczymy w Harlem Shake, który ostatnio podbija internet.

kadr z Youtube / Harlem Shake Underground (SA Wardega) / Fot. YoutubeHarlem Shake to świeże zjawisko w sieci. Są to krótkie filmiki wirusowe, opierające się na tym samym podkładzie muzycznym. Jego autorem jest DJ Baauer, nowojorski muzyk. Klipy w krótkim czasie podbiły światowy internet. Ostatnio dotarły także do Polski.

Film trwa około 30 sekund i nakręcony jest w przestrzeni publicznej. Może to być ulica, szkoła, komunikacja miejska czy biuro. Na początku nic specjalnego się nie dzieje. Przez około 10 lub 15 sekund widzimy jak tańczy jedna osoba w konkretnym miejscu. Zazwyczaj ma ona maskę na twarzy lub kask na głowie. Nagle następuje cięcie i na ekranie pojawia się… cały tłum tańczących! Panuje dowolność stylów w szalonym tańcu, znajdujemy się w środku wielkiej imprezy. Występujący są zazwyczaj poprzebierani według własnego uznania. W tłumie tańczą Power Rangers, obcy, Spiderman, wróżki, goryle a nawet ludzie z głową konia. Kostiumy zależą od pomysłów autorów danego filmiku. Dowolność w tej kwestii jest jak najbardziej ceniona.

Na świecie swoją wersję Harlem Shake mają już m.in. norwescy żołnierze, studenci amerykańskich uczelni, pracownicy biura, strażacy i mieszkańcy miast. Sam film norweskich żołnierzy ma już na swoim koncie około 29 milionów wyświetleń. A oglądających wciąż przybywa.

Skąd popularność tego typu filmiku? Jest on zabawny, pomysłowy i opiera się na absurdalnej sytuacji. Posiada element zaskoczenia. Nie wiemy, co stanie się za kilka sekund i jakich postaci możemy się spodziewać. W końcu Internet rządzi się własnymi prawami.

W ostatnim czasie Harlem Shake podbija także Polskę. Mamy wersję szalonego tańca w warszawskim metrze, gdzie zobaczymy m.in. Spidermana, Obcego, człowieka w śpiworze, bałwana czy goryla. Autorem filmiku jest performer SA Wardęga z Warszawy.


W sieci można znaleźć także filmy z różnych miast Polski (np. z Kielc, Gdańska), studentów, uczniów szkół, a nawet redakcji Czwórki Polskiego Radia, RMF Maxx lub Radia Eska. Co chwilę powstają nowe wersje dla kolejnych regionów Polski. W najbliższym czasie planowane jest nakręcenie Harlem Shake pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie oraz na Rynku Głównym w Krakowie. Co z tego wyjdzie, zobaczymy. Wszystko zależy od tego, jak długo Harlem Shake będzie jeszcze popularny w sieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Może redakcja ogłosi konkurs na taki filmik?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.