Facebook Google+ Twitter

Harri Olli postanowił zakończyć karierę

26-letni Fin poinformował dziś o zakończeniu kariery. To jeden z najbardziej utalentowanych fińskich skoczków. Dał się także poznać jako niezwykle niesforny zawodnik.

14 lutego 2009 roku ustanowił nowy rekord skoczni mamuciej im. Heiniego Klopfera w Oberstdorfie uzyskując odległość 225,5 metra. / Fot. Fot. Pudeo, Creative Commons http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Harri_Olli.JPG&filetimestamp=20070709225738 "Nie chciałem nadawać temu jakiegoś specjalnego rozgłosu, po prostu tak zdecydowałem. Moja kariera jako skoczka dobiegła końca, ale na pewno pozostanę ze skokami narciarskimi w innej roli" - przyznał skoczek. Twierdzi, że myśl o zakończeniu kariery pojawiła się w momencie kiedy zrozumiał, że nie ma szansy na zdobycie medalu na tegorocznych mistrzostwach świata w Oslo - czytamy w serwisie skijumping.pl

Fin zamierza pracować w serwisie narciarskim swojego przyjaciela, przy klubie Ounasvaara w Rovaniemi. Trwający sezon nie zaczął się dla niego najlepiej. Po nieudanym skoku w Kuusamo pokazał w kierunku jury obraźliwy gest. Nie był to jego pierwszy wybryk. W 2008 pojawił się pod wpływem alkoholu podczas ceremonii powitania skoczków na mistrzostwach świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie. Został wtedy wyrzucony z drużyny. W tym samym roku został skazany na 30 dni więzienia za przekroczenie prędkości i jazdę pod wpływem alkoholu.

Podczas swojej kariery Olli wygrał trzy konkursy Pucharu Świata. Za największy jego sukces można uznać zdobycie srebrnego medalu na Mistrzostwach Świata w Sapporo w 2007 oraz dwóch medali drużynowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

jan nowicki
  • jan nowicki
  • 26.01.2011 21:45

mała strata,zmanierowany chłopczyk

Komentarz został ukrytyrozwiń

To się Finom kadra sypie ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.