Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12421 miejsce

"Harry Potter i przeklęte dziecko": ósma książka o czarodzieju trafi na rynek pod koniec lipca

31 lipca trafi na rynek brytyjski ósma książka o przygodach Harry'ego Pottera. J.K. Rowling osadziła fabułę 19 lat po wydarzeniach z tomu "Insygnia Śmierci". Nie jest to jednak regularna powieść, ale scenariusz sztuki teatralnej.

 / Fot. materiały prasowe"Harry Potter i przeklęte dziecko" - taki tytuł będzie nosić ósmy książka poświęcona Harry'emu Potterowi. Wydawnictwo Little Brown opublikowało na Twitterze jej zapowiedź.

Książka zawiera scenariusz sztuki teatralnej o tym samym tytule - podaje serwis Mic.com. Ukaże się w dniu 36 urodzin Harry'ego Pottera, 31 lipca. Wydawca tłumaczy, że książka pojawi się na prośbę fanów, którzy nie będą mogli przybyć do Londynu na premierę sztuki.

Harry Potter 19 lat po wydarzeniach opisanych w "Insygniach Śmierci" pracuje w Ministerstwie Magii. Ma troje dzieci, w tym 11-letniego Albusa Severusa, nazwanego tak na cześć dyrektora Hogwartu, Albusa Dumbledore i Severusa Snape'a, nauczyciela w tejże szkole. To właśnie o Albusie Severusie ma traktować "Przeklęte dziecko".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.