Facebook Google+ Twitter

Harry Potter najbardziej inspirującą lekturą? Tak wynika z łańcuszka na Facebooku

Dwójka naukowców, Lada Adamic i Pinkesh Patel przeanalizowała ponad 130 tys. anglojęzycznych wpisów dotyczących popularnego łańcuszka "10 książek, które wywarły największy wpływ na życie" i ułożyła listę 100 najczęściej pojawiających się tytułów.

 / Fot. By Ilona Higgins (Flickr: Colour version) [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons"10 książek, które wywarły największy wpływ na moje życie" to popularna wśród użytkowników Facebooka zabawa. Zasady są bardzo proste. Każdy nominowany musi wskazać 10 tytułów książek, które wywarły znaczący wpływ na jego życie i nominować kolejne osoby. W jednej z instrukcji "książkowego wyzwania" możemy przeczytać: "Nie zastanawiaj się zbyt długo, nie chodzi o największe dzieła światowej literatury. Wymień 10 książek, które w jakiś sposób wywarły wpływ na Twoje życie". - podaje tvn24 za The Telegraph.

Popularny internetowy łańcuszek postanowili wziąć pod lupę badacze. Lada Adamic i Pinkesh Patel pracujący dla Facebooka, przeanalizowali ponad 130 tys. anglojęzycznych wpisów. Ulożyli listę 100 najczęściej pojawiających się tytułów. W pierwszej setce nie znalazła się żadna książka polskiego autora.

Najpopularniejszy okazał się cykl książek o Harrym Potterze autorstwa J.K. Rowling. Z badań naukowców wynika również, że to kobiety o wiele częściej układały swoje listy. Większość wpisów pochodziła z USA (63,7 proc.). Na drugim miejscu znalazły się Indie (9,3 proc.), a tuż za nimi Wielka Brytania (6,3 proc.).

Jak przedstawiają się wyniki?

1. Harry Potter (seria) - 21,08 proc.
2.Zabić drozda - 14, 18 proc.
3.Władca Pierścieni (seria) - 13,86 proc.
4.Hobbit - 7,48 proc.
5.Duma i uprzedzenie - 7,28 proc.
6.Biblia - 7,21 proc.
7.Autostopem przez Galaktykę - 5,97 proc.
8.Igrzyska śmierci (seria) - 5,82 proc.
9.Buszujący w zbożu - 5,7 proc.
10.Opowieści z Narni - 5,63 proc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.