Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10322 miejsce

Harry Potter powraca po raz ostatni

W nocy z 25 na 26 stycznia 2008 roku odbędzie się wielka premiera ostatniego tomu Harry'ego Pottera. W setkach księgarń w całym kraju rozpocznie się magiczna noc z najpopularniejszym czarodziejem na świecie!

Harry Potter jest z nami od 8 lat


Okładka książki "Harry Potter i Insygnia Śmierci". / Fot. Tomasz KamińskiPrzez 8 lat Harry Potter towarzyszył polskim czytelnikom. Dziś kończy się przygoda z najpopularniejszym czarodziejem na świecie. W nocy z 25 na 26 stycznia odbędzie się premiera ostatniego tomu książki. Wszystko rozpoczął pierwszy tom: "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". Dzięki serii książek J.K. Rowling wielu młodych ludzi rozpoczęło swoją przygodę nie tylko z Harrym, Ronem i Hermioną, ale także z książką. - Książki o Potterze, a zarazem ich fenomen pomogły wielu młodym ludziom (a także kilku starszym) poczuć się częścią społeczności - twierdzi Mikołaj Łukasik, 20-letni potteromaniak - Wokół Harry'ego Pottera powstało mnóstwo fanklubów, stron, społeczności internetowych i innych tego typu zbiorowych działalności, w których każdy był traktowany jak równy i opinia każdego liczyła się. I wierzę, że te społeczności przetrwają długo po premierze ostatniego filmu - ludzie są już ze sobą bardzo zżyci. - twierdzi Mikołaj.

Miliony potteromaniaków na całym świecie dorastało z Harrym Potterem przez 8 lat. Dziś najpopularniejszy młody czarodziej na świecie nie jest już takim dzieckiem. W "Insygniach Śmierci" jest pełnoletnią osobą.

Książka stała się bezapelacyjnie fenomenem. W tym roku wydawnictwo wydrukowało rekordową ilość ostatniego tomu - 650 tysięcy egzemplarzy. - Harry Potter jest najpopularniejszą po Biblii książką - twierdzi Mikołaj Łukasik - Cała seria jest dobrze napisaną powieścią w częściach. Po lekturze ostatniej części uważam, że młodsze dzieci na pewno nie powinny jej czytać - dodaje.

Już jutro tysiące fanów dostanie w swoje ręce, jeszcze gorące, ostatnie tomy Harry`ego Pottera. Co niektórzy - jak co roku - rozpoczną czytanie książki na miejscu - w księgarni.

Harry Potter znowu sprzedawany przed premierą


W wielu księgarniach w całej Polsce na kilka dni przed premierą sprzedawany był ostatni tom Harry'ego Pottera. O przypadkach sprzedaży w Warszawie poinformowała "Gazeta". Jak dowiedziały się Wiadomości24.pl książki przed premierą sprzedawano także w Przemyślu i Siedlcach. Niektóre z firm kurierskich już dostarczyły paczki do czytelników.

- Ja na pewno bym nie kupił książki przed premierą. A nawet zwróciłbym uwagę sprzedawcy. - twierdzi Łukasik - Ludzie powinni mieć możliwość wszędzie kupienia książki o tej samej porze. - uważa Mikołaj. Tak samo myśli Ola Ambroziak, która także jest fanką serii - Ja też bym nie kupiła takiej książki. Według mnie to jest nie fair. Prawdziwi potteromaniacy, tacy jak my czekają zniecierpliwieni, ale uczciwie do godziny "zero". - uważa. - A ja z bólem muszę się przyznać, że jeśli nadarzyłaby się okazja kupna książki nawet kilka godzin przed premierą, to bym się skusił i ją kupił - twierdzi Radek Czajkowski - Jeśli czekam na swoją upragnioną książkę długie miesiące, a ktoś mi ją sprzeda wcześniej wtedy mogę spokojnie się w niej zanurzyć i czytać ją bez końca. Mogę wiedzieć wszystko wcześniej i znaleźć odpowiedź na najbardziej nurtujące mnie pytania - dodaje.

Gdzie kupić siódmy tom taniej?


Wiesz już gdzie kupić nowy tom Harry'ego Pottera? Znajdziesz go we wszystkich salonach Empik oraz księgarniach i hipermarketach w całym kraju. Większość z nich oferuje książkę w sugerowanej przez wydawcę cenie detalicznej: okładka miękka za 49 złotych i w twarda za 59 złotych. Lecz są miejsca, w których cena jest o wiele niższa. Najtaniej książkę będzie można kupić w sklepach sieci Real. Książkę w miękkiej oprawie dostaniemy tam już za 35 złotych, w twardej za 45. Harry Potter zaraz po premierze taniej dostępny również będzie w sieciach handlowych Auchan i Tesco.

A w czerwcu święto Potteromaniaków!


Już 21 czerwca na Starym Rynku w Płocku odbędzie się Dzień Harry'ego Pottera w ramach Festiwalu Zawodów Filmowych Cinemagic.pl! Będzie to jedna z większych imprez dla Potteromaniaków w Polsce. Organizatorzy planują zaprosić sławy z filmów o czarodzieju. Już dziś więcej informacji na temat Cinemagic.pl można znaleźć w internecie na oficjalnych stronach internetowych, a użytkownicy portalu społecznościowego Grono.net mogą odszukać stosowne informacje w portalu.

ZOBACZ TEŻ:
Ostatni Harry Potter
Harry Potter: koniec, koniec, koniec
Polskie tłumaczenie nowej książki o Harrym Potterze dopiero za pół roku
Fani Harry'ego Pottera oburzeni postępowaniem polskich mediów
Nowy Harry Potter po polsku jest już w internecie
Pilnie strzeżona powieść J.K. Rowling do ściągnięcia w internecie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to na pewno nie ja. Według mnie każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pierwszy raz ci to zarzuciłem, ale jeśli to nie ty, to przepraszam. I coś tu nie gra, bo nie były to obraźliwe czy wulgarne komentarze, tylko krytyka H.P. jako antyliteratury i ogólne uwagi o współczesnym, postmodernistycznym definiowaniu sztuki i literatury w szczególności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak dla mnie gra wszystko. Nie usuwam żadnych komentarzy. Zarzucasz mi to po raz kolejny. Nie ważne jaki by był to komentarz ja go nie usuwam. Być może robi to kto inny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten artykuł byc otoczony gruba ramka i napisem "REKLAMA"
A już fragment :
"Wiesz już gdzie kupić nowy tom Harry'ego Pottera? Znajdziesz go we wszystkich salonach Empik oraz księgarniach i hipermarketach w całym kraju. Większość z nich oferuje książkę w sugerowanej przez wydawcę cenie detalicznej: okładka miękka za 49 złotych i w twarda za 59 złotych."
to po prostu oferta handlowa.
Dlaczego kasujesz niedostatecznie entuzjastyczne uwagi o "HP" pod swoimi licznymi o niej artykułami ?
Coś tu nie gra...

Komentarz został ukrytyrozwiń

a tak a propos to przeczytałem tylko I część. Pozostałe części jakoś...

Komentarz został ukrytyrozwiń

oj Kaziuu - fanie Harrego

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miło będzie przeczytać

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.