Facebook Google+ Twitter

Hassel Sven: "Koła terroru"

Hassel Sven - "Koła terroru". Książka o prawdziwym życiu na froncie wschodnim. II wojna Światowa. Niemcy na Froncie.

Okładka Książki / Fot. http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.lideria.pl/img_big/69706.jpg&imgrefurl=http://www.lideria.pl/sklep/opis%3Fnr%3D69706&usg=__G0VjOmk2AscFQ"Koła terroru" to kontynuacja książki "Legion potępieńców" pióra Duńczyka Sevna Hassela.
Autor dzieli się z czytelnikiem swoimi przygodami w karnym 27. pułku pancernym.
Karnym, gdyż służą w nim ludzie skazani za różne przestępstwa, od dezercji (jak sam autor), przez kradzieże, po „politycznie nie pewnych” czy komunistów po obozach koncentracyjnych.

Tym razem autor zabiera czytelników na front wschodni. W wojennych przygodach dotrzymają mu towarzystwa jego wojenni towarzysze, tacy jak Józef Porta, Malutki, Stary czy Legionista.
Książka to luźne historyjki z frontu, ale nie tylko.

Wojna wdziana oczami Hassela daleka jest o mitycznej postawy żołnierza. Nie ma tu patriotyzmu, miłości do Hitlera czy podziwu dla SS, partii, aryjskości Niemców. Nie ma śmierci za ojczyznę, śmiania się podczas ostrzału ale walka o przetrwanie.

Pełno tu przekleństw, alkoholu, przedmiotowego traktowania kobiet. Bohaterów przepełnia nienawiść do wojny, tego, w czym muszą brać udział. Ale, jak zaznaczają, to lepsze niż żywot bezrobotnego.

Fabuła od początku nie pozwala odłożyć książki na półkę. Sama publikacja nacechowana jest drastycznymi scenami, ale także śmiesznymi sytuacjami, dialogami czy postępowaniem bohaterów, np. Józef Porta zamiast hełmu nosi... cylinder.

Ta książka to bez wątpienia jedna z lepszych publikacji wspomnień o II wojnie. Warta polecania każdemu zainteresowanemu tematyką.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.