Facebook Google+ Twitter

Hawaje, plaża, a może Wieliczka? Sprawdź, gdzie Polacy chcieliby wziąć ślub

1/3 ankietowanych marzy o ślubie na łonie natury. Miejsca takie jak plaża czy ogród znalazły się w czołówce rankingu przygotowanego przez MSW.

 / Fot. Juan Antonio Capó Alonso CC BY 2.0 flickrMinisterstwo Spraw Wewnętrznych zapytało Polaków, gdzie najbardziej chcieliby zorganizować swój wymarzony ślub. Okazuje się, że blisko 1/3 pytanych marzy o ślubie na łonie natury. Plażę wymieniło 7 proc. ankietowanych, podobnie zresztą jak ogród. Ślub nad morzem wskazało 5 proc. pytanych. Innymi preferowanymi miejscami, poza urzędem stanu cywilnego, były zamek lub wybrane miasto w Polsce.

Panowie najczęściej sugerowali statek czy łódź. Pojawiały się również marzenia o ślubie na stadionie, w palmiarni, w kopalni Wieliczka, a nawet w kosmosie.

Zobacz także: Zarejestruj swój paragon i zgarniaj nagrody! Jesienią w Polsce ruszy loteria paragonowa

Jeśli chodzi o miasta, to najbardziej wymarzonym na ślub okazało się Zakopane. Dalej: Kraków i Warszawa. 5 proc. pytanych o wymarzone miejsce ceremonii ślubnej wskazywało zagraniczne miasta. Za granicą Polacy najchętniej wzięliby ślub we Włoszech, a 4 proc. osób wskazywało na bardziej egzotyczne miejsca, takie jak Hawaje, Majorkę czy Karaiby.

MSW przypomina, że od 1 marca 2015 roku będzie możliwość zawarcia małżeństwa poza urzędem stanu cywilnego.

Źródło:AIP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.