Facebook Google+ Twitter

Haye o Kliczce: "Walka ze mną nie będzie mu na rękę"

Były mistrz świata w dwóch kategoriach wagowych David Haye twierdzi, że ewentualna walka z Witalijem Kliczko mogłaby tylko zaszkodzić pięściarzowi z Ukrainy.

 / Fot. Flickr, Creative Commons 2.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:David_Haye.jpg?uselang=deJak twierdzi emerytowany pięściarz, jego pojedynek z Kliczką mógłby przynieść Witalijowi więcej szkody niż pożytku. Gdyby Ukrainiec przegrał lub nie zwyciężył przed czasem, mogłoby to zaszkodzić jego wizerunkowi, który jest mu potrzebny do celów politycznych.

"Myślę, że Witalij chce ze mną walczyć, bo jest człowiekiem z wielką dumą. Wydaje mi się jednak, że zainwestował ogromne pieniądze, by zostać merem Kijowa oraz potencjalnie prezydentem Ukrainy. Ludzie prowadzący negocjacje nie zamierzają narażać ego Kliczki na coś, przez co może stracić miliony funtów" - tłumaczy Brytyjczyk. Podkreśla, że obecnie jest teraz duży pęd w stronę jego politycznej kariery i Witalij woli walczyć z rywalami, nad którymi ma gwarantowane zwycięstwo.Nie jest pewne czy Haye i Kliczko staną naprzeciwko siebie w ringu. Ostatecznej decyzji nie podjął zespół Kliczki. Do pojedynku mogłoby dojść 2 czerwca w Niemczech. W lipcu 2011 roku Haye walczył z Władimirem. Brytyjczyk zdecydowanie przegrał na punkty i tym samym stracił mistrzostwo WBA.

David Haye jest byłym mistrzem świata organizacji WBA w kategorii ciężkiej oraz WBC, WBA i WBO w kategorii junior ciężkiej. Sportową karierę zakończył w październiku ubiegłego roku.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.