Facebook Google+ Twitter

Hazard ratuje budżet

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-09 07:19

Dziennik "Polska" pisze, że rząd chce wprowadzić nowy podatek od "jednorękich bandytów", czyli automatów wrzutowych o niskich wygranych. Gazeta dodaje, że projekt odpowiedniej ustawy ministrowie gabinetu Donalda Tuska mają przyjąć na początku kwietnia.

Zmiany zakładają wprowadzenie dopłaty w wysokości 10 procent od każdego złotego wrzucanego do maszyny. Gdyby wziąć pod uwagę prognozowane tegoroczne wpływy z automatów, państwo zarobiłoby na tym miliard 300 milionów złotych - podkreśla gazeta.

Dziennik "Polska" ocenia, że nowy podatek raczej nie zatrzyma rozwoju tej najpowszechniejszej gałęzi hazardu. Maszyny można dziś ustawiać niemal wszędzie - nie tylko w barach, ale też w sklepach spożywczych, kioskach z prasą, a nawet w przejściach podziemnych w centrach największych miast. Jedynym ograniczeniem jest zakaz stawiania maszyn w odległości do 100 metrów od kościoła czy najbliższej szkoły.

Dziennik wyjaśnia, że jest to efekt liberalnej ustawy o grach losowych i zakładach wzajemnych z 2003 roku. Ustawa ta zaliczyła automaty nie do urządzeń hazardowych, tylko rozrywkowych, z których można korzystać wszędzie i do woli.

Psychologowie ostrzegają jednak, że kryzys i dostępność hazardu prowadzą wielu ludzi do uzależnienia. Szczegóły w dzienniku "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.