Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

859 miejsce

He(Art). Zniewolenie miłością. Recenzja sztuki.

He(Art) to emocjonalna opowieść o tym, jak ważną rolę w życiu grają uczucia i jak ludzie są przez te uczucia związani, powiązani i przywiązani do siebie.

He(Art). Fot. Jesse Night / Fot. Jesse NightHe(art) to sztuka o tym, co człowiek jest w stanie zrobić, by ustrzec swoich bliskich przed niebezpieczeństwem i zaspokoić swoje pragnienia, instynkty - w tym wypadku te dobre instynkty.

Pierwszy z dialogów to rozmowa Alice i Rhys w galerii sztuki. Młodzi bohaterowie myślą nad kupnem obrazu, który miałby scalić ich związek, jak obrączka scala parę na ślubnym kobiercu. Bohaterowie tego dialogu potrzebują czegoś, co ich połączy, bo różnice między nimi są ogromne: Alice jest kuratorem, Rhys sprzątaczem. Poza tym Alice zrzuca winę na jego dziwne zachowanie na jego rzekomą chorobę. Chce ona od swojego partnera by więcej poświęcał jej czasu i żeby ich związek mógł kwitnąć. Niestety, z powodu choroby, Rhys nie jest w stanie zapewnić jej tego, czego ona pragnie. I tutaj zaczynają się schody.

Kolejna historia to opowieść o dwóch braciach, którzy za wszelką cenę próbują znaleźć sposób na zrobienie pieniędzy. Kev ucieka z więzienia, by wraz ze swoim bratem napaść na bank - chcą zebrać pieniądze na leczenie ich matki. Widzimy to desperację bohaterów, którzy kierują się instynktem miłości, zdolni zrobićwszystko, w tym przypadku złamać prawo, by zaspokoić te instynkty.

Zauważamy w obu historiach jak bohaterowie potrzebują siebie i w pewnym sensie nie mogą bez siebie żyć. I mimo różnic, które ich dzielą, są oni w pewnym sensie skazani na siebie. Sztuka to emocjonalna opowieść o tym, jak ważną rolę w życiu grają uczucia i jak ludzie są przez te uczucia związani, powiązani i przywiązani do siebie. Nazwałbym He(Art) sztuką kochania, jednak bez żadnych erotycznych odniesień, jakie może ta fraza nieść. To sztuka bezompromisowego kochania najbliższych, do stopnia przesady. Miłość jako sztuka życia. Istnienie jako bycie zniewolonym miłością.


He(Art) można zobaczyć w Londynie do 28 stycznia. Kliknij po info

Po inne bilety do teatru w Londynie, zapraszam na stronę London Theatre

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.