Facebook Google+ Twitter

Heathrow przygotowuje się na igrzyska. Politycy wytykają błędy

Brytyjscy parlamentarzyści kwestionują odpowiednie przygotowanie lotniska Heathrow na zbliżające się igrzyska olimpijskie w Londynie. Nie wykluczają, że hale portu nie pomieszczą turystów, a w powietrzu utworzą się "korki".

Port lotniczy Londyn-Heathrow jest największym portem lotniczym w Europie. / Fot. Shirokazan, Creative Commons 2.0 http://en.wikipedia.org/wiki/File:Boeing_747,_British_Airways_Flight_005_to_Tokyo.jpg Na przełomie lipca i sierpnia lotnisko Heathrow będzie musiało sobie poradzić z tysiącami turystów i kibiców, którzy przyjadą do Londynu, aby oglądać zmagania sportowców podczas igrzysk olimpijskich. Najbardziej polityków martwi koncentracja dyrekcji portu na obsłudze sportowców i VIP-ów. Dla nich przeznaczono specjalne pomieszczenia i osobne przejścia - podaje TVN24.pl Zdaniem rządzących problemy turystów zeszły na dalszy plan.

"Władze portu nie potrafiły nam nawet odpowiedzieć na pytanie, czy w czasie największego ruchu w halach odpraw i przylotów będą czynne wszystkie okienka paszportowe" - czytamy w raporcie polityków. Zdaniem zarządzających lotniskiem, problem stanowi brak pieniędzy na odpowiednie szkolenia. ""Ta sytuacja może doprowadzić do tego, że hale lotniska zostaną zapchane turystami, przez co kolejne lądujące samoloty nie będą mogły wypuszczać z pokładu swoich grup, a jeszcze inne będą krążyły godzinami po niebie, powodując zagrożenie w powietrzu"" - zgodnie twierdzą politycy. Czy taki czarny scenariusz może odstraszyć przybywających do Wielkiej Brytanii?

Port lotniczy Londyn-Heathrow jest największym portem lotniczym w Europie. Posiada 5 terminali. Jest jednym z pięciu lotnisk obsługujących metropolię londyńską.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.