Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21239 miejsce

"Heavy Rain" - czy to już film czy jeszcze gra?

W ubiegłym tygodniu do sklepów trafiła gra "Heavy Rain". Jest to tytuł, na który czekali chyba wszyscy posiadacze konsol Playstation 3. Autorzy od samego początku wychwalali jej realizm oraz nowatorskie podejście do gier przygodowych.

Ethan Mars z żoną... jeszcze nie wiedzą, że wszystko co dobre, wkrótce się skończy. / Fot. Quantic Dreams / SonyKilka dni temu miała miejsce premiera gry "Heavy Rain". Jest to tytuł przeznaczony wyłącznie na konsolę Playstation 3. Jak twierdzą autorzy, gra jest ambitnym thrillerem dla dorosłych graczy, o czym ma świadczyć nie tylko znaczek na pudełku mówiący, że "Heavy Rain" jest przeznaczony dla osób pełnoletnich. Rozgrywkę utrzymano w klimacie mrocznego thrillera, a tytułowa ulewa towarzyszy graczowi niemal przez cały czas i decyduje o życiu lub śmierci.

Zabójca z origamiZacznijmy od fabuły. W mieście grasuje seryjny morderca, który porywa i morduje chłopców w wieku około dziesięciu lat i porzuca w kanałach deszczowych. Jego znakiem charakterystycznym jest pozostawiana na miejscu zbrodni orchidea oraz figurka origami - stąd podtytuł gry "Zabójca z origami". Tropem zabójcy podążają prywatny detektyw, agent FBI, ojciec porwanego chłopca, który podejmuje walkę o życie swojej pociechy oraz młoda dziennikarka. Według twórców pikanterii grze dodaje fakt, że to od nas zależy jak potoczą się ich losy i to my wpływamy na to, jak zakończy się gra, a zakończeń przewidziano aż dwadzieścia.

BohaterowieJak już wspomniałem w grze kierujemy losami czterech bohaterów, którzy próbują złapać zabójcę z origami.

Pierwsza z postaci, to Ethan Mars. Ethan jest z zawodu architektem. Jakiś czas przed wydarzeniami z gry stracił jednego ze swoich synów w wypadku samochodowym, w którym sam również uczestniczył. Od tego czasu ma problemy z koncentracją i chwilowe zaniki pamięci. Po tragicznym wypadku opuściła go żona, która jednak nie utrudnia mu kontaktów z ich drugim synem. Jednak pewnego dnia dziecko będąc pod opieką Ethana znika w niewyjaśnionych okolicznościach.Madison Paige / Fot. Quantic Dreams / Sony

Kolejny bohater to Norman Jayden. Norman jest agentem FBI mającym za zadanie wytropić zabójcę i musi przy tym współpracować z policją. Normana poznajemy po odkryciu przez policję kolejnej ofiary. Norman z jednej strony wydaje się być dobroduszny, uczciwy i stara się postępować zgodnie z zasadami. Jednak jeśli przyjrzymy się postaci uważniej, to wychodzi na jaw, że Norman, tak samo jak Ethan również wydaje się mieć problemy z psychiką.

Trzecia osoba to emerytowany policjant i prywatny detektyw Scott Shelby. Scott jest już w dosyć poczciwym wieku, cierpi na astmę, ale nie myśli o rezygnowaniu ze swojej działalności. Na pierwszy rzut oka może za sprawą swojej postury i wyrazu twarzy może się wydawać gburowaty i niesympatyczny, ale to tylko pozory. W rzeczywistości Scott jest sympatycznym i uczynnym facetem kierującym się zasadami etyki i moralności. Detektyw poszukuje zabójcy na zlecenie rodziców jednej z ofiar.

Ostatnim bohaterem, a właściwie bohaterką jest dziennikarka Madison Paige. Madison tak samo, jak Norman wydaje się mieć swoją mroczną tajemnicę. Jest uparta i uczynna. Postanawia pomóc Ethanowi w poszukiwaniach syna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.