Hegemonia Skry skończona. Asseco Resovia Rzeszów Mistrzem Polski!

Czterech spotkań potrzebowała Asseco Resovia Rzeszów, aby pokonać ekipę Skry Bełchatów i zdobyć pierwszy po 37 latach tytuł najlepszej drużyny siatkówki w Polsce.

/ Fot. PAP/DAREK DELMANOWICZGdy rzeszowianie wyjeżdżali z Bełchatowa, dość nieoczekiwanie prowadząc w rywalizacji finałowej 2:0, wydawało się że już tylko jednego meczu będą potrzebowali do zdobycia tytułu.

W rzeczywistości stało się troszkę inaczej. Obciążeni ogromny stresem ze strony kibiców siatkarze Resovii polegli w spotkaniu numer 3, dając bełchatowianom jeszcze cień nadziei.

Nadzieja ta została rozwiana bardzo szybko. Czwarte spotkanie zaczęło się również dość nerwowo, a jedna i druga strona notowała głupie błędy. Jednak to gospodarze potrafili lepie opanować nerwy i mniej więcej od połowy seta zaczęli uciekać Skrze. W samej końców spotkania Resovia prowadziła już nawet pięcioma punktami (24:19). W tym momencie jednak na zagrywkę u gości wszedł Bartosz Kurek. Swoim niekoniecznie bardzo mocnym uderzeniem narobił w szeregach gospodarzy takiego zamieszania, że set ostatecznie zakończył się wynikiem 25:23 dla popularnej "Sovi".

/ Fot. PAP/DAREK DELMANOWICZDrugi set był już dużo bardziej wyrównaną partią, jednak w niej również zwyciężyli gospodarze, przeważając szale zwycięstwa pod sam koniec. Ostatecznie gospodarze wygrali go 25:21

Trzeci set obnażył dosłownie wszystkie słabości Skry w całej tej batalii finałowej. Resovia od samego początku objęła w nim prowadzenie i nie oddała go do końca seta, wygrywając go do 15.

Po ostatniej akcji kibice na Hali "Podpromie" wbiegli na parkiet, aby wraz z zawodnikami świętować tytuł Mistrza Polski.

Świętowanie w mieście nie skończy się pewnie zbyt szybko, ponieważ dla "Sovi" jest to pierwszy tytuł mistrzowski od 37 lat.