Facebook Google+ Twitter

Heidenfest w Warszawie i Krakowie. Będzie się działo!

Trzeciego i czwartego października wszystkich fanów folkmetalu czeka niezwykłe wydarzenie - festiwal Heidenfest zawita do Warszawy i Krakowa.

 / Fot. Materiały prasoweHeidenfest to objazdowe święto fanów metalu. W tym roku pierwszy raz zawita do naszego kraju. Główną gwiazdą będzie fiński zespół Finntroll, czołowy przedstawiciel ekstremalnej sceny folkowej, który w swojej twórczości przeplata black metal z fińskiej polki nazywaną humppa.

Grupa powstała w 1997 roku w Helsinkach i ma już 5 albumów na koncie. Ostatnim jest wydany w ubiegłym roku "Nifelvind". Mimo że zespół pochodzi z Finlandii, jego teksty powstają w języku szwedzkim, by nadać im bardziej surowy charakter. Finowie będą już headlinerem Heidenfestu po raz drugi. Główny support to również fiński zespół Turisas, który w Polsce można było zobaczyć już dwa lata temu u boku Cradle Of Filth oraz Moonspell. Już wtedy zostali bardzo ciepło przyjęci. Nazwa zespołu pochodzi od fińskiego boga wojny. W tym roku ukazał się ich ostatni album "Stand Up and Fight". Zespół występuje na koncertach umalowany w czerwone barwy wojenne.

Skład uzupełniają szkocki Alestorm, skupiający się głównie na pirackiej tematyce oraz rosyjska Arkona, norweski Trollfest oraz islandzki Skalmold.

3 X 2011 – Warszawa ”Progresja”

4 X 2011 – Kraków ”Studio”

Wejście od 17.30, start koncertów – 18.15

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.