Facebook Google+ Twitter

Hejnał w Krakowie zagrany z ul. Karmelickiej

Dziś, 5 listopada, w Krakowie o godzinie 12 z okna kamienicy przy ulicy Karmelickiej popłynęły dźwięki hejnału. Hejnał był grany z tego samego miejsca, również wczoraj.

Fot. ilustracyjna / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pod_Paj%C4%85kiem_Talowski09.JPGHejnał z Wieży Mariackiej jest wizytówką Krakowa. Każdy Polak doskonale wie
gdzie i przez kogo jest grany. Dlatego wydarzenia ostatnich dwóch dni zaskoczyły wielu mieszkańców.

Wczoraj, to jest 4 listopada, około godziny 12 można było usłyszeć hejnał, wygrywany na trąbce z okna jednej z kamienic przy ulicy Karmelickiej. Ta niecodzienna sytuacja nie pozostała bez odzewu. Już po godzinie można było przeczytać na forach związanych z Krakowem wpisy zaintrygowanych mieszkańców, próbujących wspólnie rozwiązać tę zagadkę. Niektórym nawet udało się nakręcić film. Wczoraj wieczorem wideo o hejnale na Karmelickiej na portalu YouTube obejrzało 2700 osób.Okazuje się, że nie jest to jednorazowa akcja. Dziś znów o godzinie 12 przechodnie na Karmelickiej mogli usłyszeć hejnał grany przez tajemniczego trębacza. Ciekawe czy to kolejna, rodząca się na naszych oczach legenda miejska. A może to czysta prowokacja?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Rzeczywiście. Tytuł był... No, nie zachęcał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moje pytanie kieruję do mieszkańców Krakowa: dzisiaj rano o 9.00 słyszałam melodię graną z wieży kościoła św. Anny, czy to też jakaś tradycja krakowska? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tytuł nie zachęca do czytania.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.11.2009 18:57

Ach hejnał z "Kamienicy pod pająkiem":)
Dla tych którzy Krakowa nie znają:
jest to wspaniała kamienica zaprojektowana przez architekta Teodora Talowskiego / mojego Ulubionego:)/wybudowana w 1889r. A dlaczego pod pająkiem? na szczycie znajduje się przecudnej urody metalowy pająk w sieci. Ach ci zdolni Kowale:)W Krakowie jest kilka obiektów architektonicznych T.Talowskiego, ale szczególnie polecam drugą kamienicę jego projektu "Pod śpiewająca żabą" bo jej elewacje zdobi urocza żaba i do tego "śpiewa"/ ul. Retoryka 1/.

Cóż, dawniej architekci to mieli "artystyczne dusze":)

A skąd hejnał, to moje rejony - podpytam, najlepiej chyba listonosza."listonogi" tak zwykła nazywać ich moja Babcia, oni zawsze wszystko wiedzą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hehe, link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.