Facebook Google+ Twitter

Hejnał w Krakowie zagrany z ul. Karmelickiej

Dziś, 5 listopada, w Krakowie o godzinie 12 z okna kamienicy przy ulicy Karmelickiej popłynęły dźwięki hejnału. Hejnał był grany z tego samego miejsca, również wczoraj.

Fot. ilustracyjna / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pod_Paj%C4%85kiem_Talowski09.JPGHejnał z Wieży Mariackiej jest wizytówką Krakowa. Każdy Polak doskonale wie
gdzie i przez kogo jest grany. Dlatego wydarzenia ostatnich dwóch dni zaskoczyły wielu mieszkańców.

Wczoraj, to jest 4 listopada, około godziny 12 można było usłyszeć hejnał, wygrywany na trąbce z okna jednej z kamienic przy ulicy Karmelickiej. Ta niecodzienna sytuacja nie pozostała bez odzewu. Już po godzinie można było przeczytać na forach związanych z Krakowem wpisy zaintrygowanych mieszkańców, próbujących wspólnie rozwiązać tę zagadkę. Niektórym nawet udało się nakręcić film. Wczoraj wieczorem wideo o hejnale na Karmelickiej na portalu YouTube obejrzało 2700 osób.Okazuje się, że nie jest to jednorazowa akcja. Dziś znów o godzinie 12 przechodnie na Karmelickiej mogli usłyszeć hejnał grany przez tajemniczego trębacza. Ciekawe czy to kolejna, rodząca się na naszych oczach legenda miejska. A może to czysta prowokacja?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Rzeczywiście. Tytuł był... No, nie zachęcał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moje pytanie kieruję do mieszkańców Krakowa: dzisiaj rano o 9.00 słyszałam melodię graną z wieży kościoła św. Anny, czy to też jakaś tradycja krakowska? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tytuł nie zachęca do czytania.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.11.2009 18:57

Ach hejnał z "Kamienicy pod pająkiem":)
Dla tych którzy Krakowa nie znają:
jest to wspaniała kamienica zaprojektowana przez architekta Teodora Talowskiego / mojego Ulubionego:)/wybudowana w 1889r. A dlaczego pod pająkiem? na szczycie znajduje się przecudnej urody metalowy pająk w sieci. Ach ci zdolni Kowale:)W Krakowie jest kilka obiektów architektonicznych T.Talowskiego, ale szczególnie polecam drugą kamienicę jego projektu "Pod śpiewająca żabą" bo jej elewacje zdobi urocza żaba i do tego "śpiewa"/ ul. Retoryka 1/.

Cóż, dawniej architekci to mieli "artystyczne dusze":)

A skąd hejnał, to moje rejony - podpytam, najlepiej chyba listonosza."listonogi" tak zwykła nazywać ich moja Babcia, oni zawsze wszystko wiedzą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hehe, link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.