Facebook Google+ Twitter

HejtSTOP. W Warszawie zamalowywali obraźliwe napisy

W sobotę w ramach akcji HejtSTOP w Warszawie odbyła się akcja zamalowywania obraźliwych haseł na murach. Wolontariusze pojawili się z pędzlami m.in. na ul. Sapieżyńskiej, Dzielnej i Elektoralnej.

 / Fot. Ewelina Wójcik/AIP21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, to również Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją. Z tej okazji Stowarzyszenie Projekt: Polska przeprowadziło akcję w ramach której zamalowano obraźliwe hasła na murach w kilku miejscach w Warszawie, między innymi przy Elektoralnej 6, Dzielnej 13, Sepieżyńskiej 1 i Hirszfelda 11.

- Mamy problem z nienawiścią – jest jej tyle, że czasem jej nie zauważamy. Mury naszych miast i Internet jest pełny nienawiści. I nawet, jeśli je widzimy, nie reagujemy. Bo jak? To proste! Wraz z nadejściem wiosny posprzątajmy nasze miasta i Internet z mowy nienawiści i zróbmy to RAZEM - tak do udziału w akcji zachęcali organizatorzy akcji HejtSTOP.

Akcję Hejtstop prowadzi Projekt: Polska. W Warszawie działa w lokalu "państwomiasto" przy ul. Andersa 29. - W polskich miastach pełno jest nienawistnych bazgrołów, rasistowskich wypocin i gwiazd Dawida na szubienicy. Po prostu hejtów. Aby z nimi walczyć uruchomiliśmy portal hejtstop.pl - informują organizatorzy przedsięwzięcia.

- Akcja pomaga dokumentować obraźliwe napisy, niszczyć je i w ten sposób zniechęcać hejterów do wykonywania kolejnych - zaznacza Mariusz Sobkowiak, działacz akcji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.