Facebook Google+ Twitter

Hel. Państwo Kaczyńscy nad morzem

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-08-03 11:02

Prezydent Lech Kaczyński rozpoczął swój urlop w helskiej rezydencji. Towarzyszy mu małżonka. Wczoraj prezydent sprawował jeszcze swój urząd w Warszawie, potem przyleciał nad morze.

- Pan prezydent będzie wypoczywał, ale oczywiście dostarczane mu będą na bieżąco dokumenty wymagające jego akceptacji - tłumaczy Marcin Rosołowski, wiceszef Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta. - Jeśli będzie taka potrzeba, to oczywiście prezydent natychmiast przerwie urlop.
Rozległa i ukryta w lasach rezydencja musiała przypaść do gustu Lechowi Kaczyńskiemu, który jako prezydent gościł tu już dwukrotnie - w maju i czerwcu. W jednym z niedawnych wywiadów sam potwierdził, że choć bardzo lubi góry, wakacje spędzi nad morzem. Do celów rekreacyjnych Głowa Państwa i Pierwsza Dama mają w rezydencji kilka kilometrów alejek nadających się do spacerowania i jazdy na rowerze, plażę i przystań wodną, a także zbudowany za prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego taras widokowy. Mieszkańcy i turyści liczą jednak, że prezydent Kaczyński teraz po raz pierwszy opuści pilnie strzeżony teren rezydencji.
- Jestem gotowy oprowadzić pana prezydenta i pokazać mu helskie atrakcje - mówi burmistrz Mirosław Wądołowski. - Byłoby wspaniale, gdyby udało się doprowadzić do spotkania pana Lecha Kaczyńskiego z mieszkańcami, choćby podczas spaceru naszą reprezentacyjną ulicą Wiejską.
Burmistrz ma na to nadzieję, ponieważ na taki spacer umówił się już na sierpień z prezydentową Marią Kaczyńską. Pierwsza Dama już trzykrotnie tego lata odwiedzała centrum miasta, m.in. biorąc udział w koncertach muzyki klasycznej.
- Pani prezydentowa chciała, aby w spacerze towarzyszyła nam moja żona, która wcześniej była chora. Może teraz sama też weźmie ze sobą małżonka? - zastanawia się burmistrz Wądołowski.
Państwo Kaczyńscy będą w Helu niemal do końca sierpnia - urlop skończy się wraz z początkiem obchodów rocznicy strajków 1980 r. w Szczecinie i Gdańsku. Wcześniej jeszcze Głowa Państwa przerwie wypoczynek, aby 15 sierpnia w Warszawie uczestniczyć w uroczystościach Dnia Wojska Polskiego.
Krzysztof Miśdzioł, Roman Kościelniak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Moim zdaniem ta olbrzymia posiadłośc winna byc natychmiast oddana dla np. chorych dzieci. Po co Prezydentowi kilka kilometrow rezydencji? Dzieci z głodu chorują, a tu władcy leżą w "Wersalu". Panie Prezydeńcie może warto na to tak spojrzeć?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmm, ulica Wiejska ulicą reprezentacyjną :D. Niestety, ale nawet jak prezydent Kaczyński na spacer się zgodzi, to i tak nikt go nie zobaczy, otoczonego przez 12 smutnych panów :/.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.