Facebook Google+ Twitter

Heldorado. Dla tych, którzy chcą, ale boją się wyjść z cienia

Zespół Heldorado pochodzi z Bydgoszczy i istnieje od 2007 roku. Zespół powstał na gruzach nieistniejącej już innej formacji rockowej - Masters. W lipcu zagra w Węgorzewie na Seven Festival.

W grupie na djembe gra Senegalczyk Abdoulay Faye. Do niedawna grał w nim także Turek, który wrócił do ojczyzny. W skład zespołu wchodzi także Karol Korniluk, Krzysztof Ratke, Michał Chrapkowski i Artur Bromirski, którego natura obdarzyła bardzo intrygującym wokalem oraz Bartek Andrzejewski, który już niedługo wraca z Edynburga (gdzie doskonalił grę na perkusji).

Grupa prezentuje mieszankę różnych stylów muzycznych: rapu, reggae, rocka, metalu, a także bluesa. To tylko namiastka tego, jakich emocji dostarcza słuchanie ich muzyki. Teksty piszą w języku polskim i angielskim. Są bardzo przemyślane i głębokie. Warto również wspomnieć, że przeważnie zespoły rockowe mają problem z nałogami. Chłopaki z Heldorado preferują "granie na trzeźwo".

Wśród najważniejszych osiągnięć zespołu jest występ na żywo na antenie Polskiego Radia Pik oraz Heldorado Monar Tour, czyli koncerty w większości ośrodków Monar. Z tego tytułu muzycy zostali nagrodzeni tzw. "Kataną Kotana" - nagrodą za szczególną działalność na rzecz Monaru. Wraz z przesłaniem Marka Kotańskiego "daj siebie innym" udowodnili, że są żywym przykładem na to, że warto robić coś dla ludzi i niekoniecznie za pieniądze.

Nie unikają różnych przeglądów muzycznych i nie zamykają się "w garażu". Biorą udział w tych większych, jak i mniejszych wydarzeniach muzycznych. Na swoim koncie mają wiele sukcesów, wśród których warto wyróżnić: eliminacje do Łódźstocku, II miejsce w Bitwie Kapel, I nagrodę na Europejskim Festiwalu WakeUp&Live, I nagrodę w 2012 na przeglądzie KATAR. Uczestniczyli w konkursie Młode Talenty i Kulturalia.

Ubiegły rok przyniósł zespolowi wiele niespodzianek. Najwięcej laurów zdobył wokalista Artur Bromirski - indywidualne wyróżnienie za wokal w konfrontacjach Katar 2011-Muzyka Mocnych Brzmień. Nie można zapomnieć, że w listopadzie 2011 roku wydany został debiutancki album "Thing is a thing". Nagród jest tak dużo, że nie sposób zliczyć. To samo z sukcesami. Obecnie grają około 100 koncertów klubowych, a także plenerowych rocznie. Jak sami mówią, są "zawsze spontaniczne i oryginalne, bez żadnych sztywnych reguł. Improwizacja, energia i charyzma".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

ja
  • ja
  • 23.05.2012 11:07

Bromek dysponuje fantastycznym głosem...mam nadzieję, że zespół pokaże jeszcze się szerszej publiczności i udowodni, że nie potrzeba jakichś bzdurnych komercyjnych programów tv, żeby zaistnieć na polskim rynku muzycznym..
Heldorado- szczerze polecam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Załoga62100
  • Załoga62100
  • 23.05.2012 09:52

Gorąco polecamy koncerty Heldorado!

Jest to niesamowita jazda bez trzymanki, istny "galop" ;-)

Genialna kapela, czekam, aż zniszczą zbutwiały polski rynek muzyczny!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.