Facebook Google+ Twitter

"Hello! How are you?", czyli rumuńskie "Masz wiadomość". Recenzja

Chcesz przypomnieć sobie lub zrozumieć, co jest ważne w związku? Zobacz koniecznie "Hello! How are you?" Alexandru Maftei!

 / Fot. Materiały promocyjneW mroźny i szary poniedziałkowy wieczór miałam przyjemność zobaczyć film "Hello! How are you?" w reż. Alexandru Maftei. Za sprawą zaproszeń od "Wiadomości24" byłam na pokazie przedpremierowym w kinie "Luna". Nie bez powodu piszę o tym, jaka aura panowała tego dnia na zewnątrz. Film - w mojej ocenie - był doskonałą przeciwwagą dla złej pogody za oknem.

W role głównych bohaterów mogłoby się wcielić niejedno małżeństwo lub para żyjąca w długoletnim związku. Dwójka postaci w "Hello! How are you?" to para w średnim wieku żyjąca według utartych schematów - rutynowo, bardziej obok siebie niż ze sobą. To jak bardzo tęsknią za pożądaniem i uczuciami uzmysławia im przypadkowe zrządzenie losu - spędzają kilka nocy na internetowym czacie, myśląc, że rozmawiają z nieznajomymi. Odnajdują w tym pasję, zakochują się w wirtualnych partnerach; są gotowi na kłamstwa i zdradę, które mogą nawet zakończyć małżeństwo.

Jaki z tego wniosek? Trzeba dbać o związek, pielęgnować pasję i jego temperaturę. Przyjaźnić się, żeby rutyna nie zabiła tego, co jest piękne i budowane latami, a nie wystarcza, żeby pokonać kryzysy i słabsze dni.
Film skłania do refleksji, chociaż jest też wiele śmiesznych momentów, dlatego zdecydowanie polecam jego obejrzenie!

W obsadzie zobaczymy m.in. Danę Voicu (odpowiedniczka Meg Ryan), Ionela Mihailescu (odpowiednik Toma Hanksa) i Paula Diaconescu w prześmiesznej roli dojrzewającego syna. Był to chyba pierwszy rumuński film o takiej tematyce, jaki widziałam, ale moja przygoda z rumuńskim kinem dopiero się zacznie dzięki realistycznej i nieprzerysowanej grze aktorskiej, humorowi i refleksyjnej muzyce dopasowanej do charakteru obrazu.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.