Facebook Google+ Twitter

"Heniek" - film inny niż wszystkie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-29 12:56

Czarna komedia w reżyserii Elizy Kowalewskiej i Grzegorza Madeja wejdzie na ekrany kin 1 czerwca 2012 roku.

 / Fot. materiał prasowyFilm powstał z inicjatywy dwójki reżyserów, którzy wykazali pomysłowość, zapał i determinację, by go stworzyć. Nie mieli jednak wystarczających funduszy, żeby zapłacić aktorom za udział w filmie oraz ekipie za pracę przy produkcji. Wszystkie lokacje w Krakowie zostały udostępnione przez osoby prywatne i instytucje za darmo, w ramach pomocy niezależnym twórcom.

„Heniek” jest opowieścią o tym, czy warto poświęcać przyjaźń, lojalność i uczciwość dla pieniędzy oraz o tym czy zemsta jest naprawdę słodka. Bohaterowie filmu, czwórka sprzedawców z salonu samochodowego, codziennie zmagają się z trudem swojej pracy. Ich życie zdeterminowane jest przez zawód, w który wpisana jest wieczna pogoń za pieniądzem. Gdy pewnego dnia okazuje się, że jednego z nich, tytułowego Heńka, aresztowano za udział w gangu złodziei, pozostała trójka zostaje wystawiona na próbę uczciwości i moralności. Zmagając się w walce z własnymi słabościami, odkryją tajemnicę Heńka.

Produkcja zdobyła szereg nagród w 2011 roku, między innymi „Wielkiego Jantara” na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych oraz nagrodę publiczności na Festiwalu Kina Niezależnego w Krakowie - Off Plus Camera. Doceniono również aktorów, nagrodę za debiut na koszalińskim festiwalu Młodzi i Film, zdobyli Beata Schimscheiner, Maciej Słota i Jacek Milczanowski.

Zwiastun filmu "Heniek"Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.