Facebook Google+ Twitter

"Heniek". Szara komedia roku wkrótce w kinach

Komedia roku? Choć dopiero mamy koniec maja coś czuję, że tak będzie. Ten film "śmieszy, tumani, przestrasza". I zapewne szybko znajdzie drogę do serc Polaków, którzy cenią sobie czarny humor, dobrą intrygę i pieniądze w tle.

 / Fot. Materiały prasowe dystrybutora / SPECTATORHeniek to zwyczajny facet. Pracuje jako sprzedawca aut. Czasem coś palnie, czasem zapomni o czymś ważnym, jednak generalnie jest z niego sympatyczny gość. Choć czasem potrafi być denerwujący – szczególnie wtedy, gdy nie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Sielanka trwa, dopóki jego znajomi z pracy nie zadecydują, by wyłączyć leniwego pracownika z zysków ze zlecenia, do którego – ich zdaniem – ewidentnie się nie przyłożył. Jednak nagle okazuje się, że policja wsadza Heńka do aresztu pod zarzutem licznych kradzieży.

Film zaczyna się scenami rozmów policjanta ze znajomymi aresztowanego z pracy. Czy podejrzewali, że ich kolega może kraść? Może zachowywał się ostatnio inaczej? Robił coś dziwnego? Jeśli coś sobie państwo przypomną, proszę mi dać znać – mówi policjant. Po tych rozmowach akcja nabiera niesamowitego tempa.

Okazuje się, że ludzka ciekawość nie zna granic, a wyobraźnia potrafi łączyć fakty i tworzyć mity. Trzej najbliżsi znajomi Heńka zaczynają własne śledztwo, próbując odpowiedzieć sobie na pytanie: kim rzeczywiście jest ich kolega z pracy? Odpowiedź będzie zaskakująca. Kogo jednak zaskoczy najbardziej? Oto jest pytanie! Widza na pewno.

Jest to genialna czarna komedia, ale nie tylko. To również arcymistrzowskie przedstawienie psychologicznej strony relacji międzyludzkich. Dawno nie widziałam filmu, który tak wspaniale pokazałby „to, co w ludziach siedzi” - nasze instynkty, pychę, chciwość, wyrachowanie. Piszę „nasze”, ponieważ nieliczni są wolni od tej gorszej strony człowieczeństwa. Z drugiej strony w tym filmie ta „gorsza strona” jest wyjątkowo zabawna dla widza. Można więc spytać: z kogo się śmiejemy? Odpowiedzi nie trzeba długo czekać – z siebie samych się śmiejemy...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.