Facebook Google+ Twitter

Henna jest niebezpieczna?

Tatuaż z henny dedykowany jest każdemu, gdyż jego wykonanie jest bezbolesne i szybkie, a sam wzór utrzymuje się około 2-3 tygodni. Czy na pewno?

Malowidła henną. www.wikipedia.org / Fot. Yann ForgetLekarze ostrzegają, że tatuaże robione henną mogą być niebezpieczne. Przekonał się o tym Ernest Hincman, o którym pisze TVN Warszawa. Chłopiec zrobił sobie taki tatuaż podczas wakacji nad morzem. Jednak czarny skorpion nie zniknął z pleców po 3 tygodniach, tak jak o tym zapewniają tatuażyści. Zamiast powrotu do stanu pierwotnego, na skórze pojawiła się wielka czerwona, piekąca blizna.

- Dostałem uczulenia, wszędzie jest pokrzywka - denerwuje się pokrzywdzony. Była rana, strup, ropa - opisuje Hincman. Mama pokrzywdzonego nie może wyjśc ze zdumienia, jak to jest możliwe, aby w letnim kurorcie, wzdłóż promenady świadczono usługę, która może byc aż tak szkodliwa.

Na stronie tatuaze-portal.pl można wyczytać, że tatuaż z henny poleca się tym, którzy wahają się i nie są do końca przekonani, czy i jak czuliby się z „prawdziwym” tatuażem. Wykonuje się go za pomocą pasty, która jest mieszanką tej substancji z małą ilością wody.

Nie każdy jednak wie, że henna może wywołać bardzo silne reakcje uczuleniowe, o czym mówią lekarze. Poza tym nigdy nie wiadomo, co tak naprawdę znajduje się w mieszance, którą nakładają nam na skórę.

- To co było pięknym, czarnym tatuażem zmienia się w brzydki, szpecący ciało bliznowiec - ostrzega alergolog Piotr Dąbrowiecki. Jeżeli tak się stanie, konieczna jest interwencja chirurgiczna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.