Facebook Google+ Twitter

Henryk Stokłosa zatrzymany przez niemiecką policję

Były senator Henryk Stokłosa, poszukiwany w związku z aferami podatkowymi w Ministerstwie Finansów, został zatrzymany przez niemiecką policję podczas rutynowej kontroli drogowej - podało na swojej stronie internetowej radio RMF FM. Stokłosa ukrywał się od 9 miesięcy. Kiedy dowiedział się, że prokuratura planuje jego zatrzymanie, zniknął.

http://www.senat.gov.pl/k5/senat/Senator/stoklosa.htm / Fot. screen www.senat.gov.plJak podał rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski, do zatrzymania doszło ok. godziny 4 rano w miejscowości Winsen. Stokłosa jechał samochodem osobowym marki Audi. - Gdy kontrolujący go policjanci sprawdzili jego dane w SIS, okazało się, że wystawiono za nim Europejski Nakaz Aresztowania (ENA) i stawiane mu są 22 zarzuty - powiedział dla PAP Sokołowski.

Były senator ścigany był europejskim nakazem aresztowania w związku z podejrzeniem korumpowania pracowników Ministerstwa Finansów. Chciał w ten sposób uzyskać umorzenie swoich niezapłaconych należności podatkowych.

Prokuratura zamierza postawić mu 22 zarzuty, wśród nich: groźby, wymuszenia i oszustwa. Zdaniem prokuratury, dzięki swoim działaniom, pomocy pracowników ministerstwa oraz poznańskiego sędziego, zyskiwał wielomilionowe umorzenia swoich podatków.

Stokłosa zwracał się do sądu o wydanie listu żelaznego, ale ten uznał jego wniosek za bezzasadny. W ocenie sądu, wydanie listu nie miałoby żadnego wpływu na na działania prokuratury.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.