Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29914 miejsce

Henryka Krzywonos przerwała Zjazd Solidarności

Tego w programie nie przewidziano. Henryka Krzywonos wtargnęła na mównicę i zaapelowała o poszanowanie symbolu "Solidarności" oraz wszystkich, którzy razem walczyli o wolność. Zwróciła się także bezpośrednio do Jarosława Kaczyńskiego z apelem, aby nie buntował przeciwko sobie ludzi.

Henryka Krzywonos, tramwajarka z okresu strajku sierpniowego, przerwała zjazd Solidarności i nieoczekiwanie zabrała głos. Głos sumienia, apelujący o poszanowanie symbolu „Solidarności”. Weszła na mównicę po tym, jak Śniadek udzielił głosu Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Jarosław Kaczyński wykorzystał swój czas do ataku na polską rzeczywistość, odwołując się cały czas do śmierci swojego brata Lecha.

Sala o określonych preferencjach politycznych pierwotnie próbowała wygwizdać premiera. Potem z aplauzem przyjmowała wszystkie dwuznaczne, z partyjnym zacięciem, słowa prezesa PiS.

Henryka Krzywonos ostro zaprotestowała przeciwko takiemu zachowaniu. Podkreśliła, że na sali obecni są również Tadeusz Mazowiecki, Borusewicz i inni, których się pomija. Apelowała o szacunek i oddanie czci bohaterom sierpnia.

Swoje słowa skierowała bezpośrednio do Kaczyńskiego, aby przestał burzyć społeczny spokój.

Śniadek próbował interweniować, podszedł do mównicy i chciał przekonać Henrykę Krzywonos do opuszczenia podium. Stało się to jednak dopiero po wypowiedzeniu pełnego tekstu, który Pani Henryka chciała przekazać zebranym.

Czytaj też:

Facebook lubi Henrykę Krzywonos
Henryka Krzywonos przerwała Zjazd Solidarności
Kim jest Henryka Krzywonos?
Solidarność świętuje 30-lecie istnienia. W Atmosferze bardzo gorącej

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (121):

Sortuj komentarze:

Andrzej Krawczyk
 • Andrzej Krawczyk
 • 09.09.2010 23:38

Dobrze ze istnieja jeszcze wolne media publiczne,prywatne ktore odwaznie pokazuja w swoich programach spolecznych te wszystkie punkty zaklamania ze Polska w 80% jako kraj wyznania katolickiego zyje zgodnie z dekalokiem pod kazda szerokoscia czy zycia politycznego,czy zycia spolecznego .Nie chce byc komentatorem programu Elzbiety Jaworowicz ale tej kobiecie z racji prowadzenia tego programu juz tyle lat powinno sie otwierac drzwi szeroko aby mogla ona uczyc tak odwaznie pisze uczyc tych wybranicow narodu od prezydentow wolnej polski Jaruzelski,Walesa.Kwasniewski,.....,Komorowski, jaki wszystkich poslow, jak powinno byc stanowione prawo aby taki jak ja nie musiał czuc wstredu do tedo panstwa z racji poruszanych w programach tematow.Tak wstydze sie tego panstwa zaklamanego czego dowodem jest od tylu lat istniejacy program i te same problemy poruszne tez od tylu lat.Nie mam zamiaru obrazac tuch wszystkich moich rodakow ktorzy moga spac spokojnie,ktorzy w poczuciu wiary w poczuci przestrzegania dekalogu sa wartosciowymi rodakami.Ale ogarnia mnie zawsze pytanie.Jak to jest ze od 966 roku to spolecznstwo przyjmujac wiare oparta na dekalogu nie nauczylo sie przestrzegac tych prostych praw w zyciu codziennym.Dziecko ktore chodzac prez okres edukacji do szkoly a trwa to srednio 15 lat nie pojeloby podstawowych zagadniem czy z nauki jezyka polskiego czy innych przedmiotow okreslane jest globem do do kwadratu,czyli ciezki przypadek jednostkowy.To zjawisko mimo ze dotyczy jednostki da sie określiwc. A jesli chodzi o spoleczenstwo,narod,okres nauki juz owiele dluzszy bo przeszlo 1000 letni,to jak to okreslic glomb do jakiego kwadratu.I to jest zastanawiajace,moze zna ktos odpowiedz ile jeszcze czasu ten polski narod potrzebuje aby zrozumiec ze to jest tylko 10 prostych i zrozumialych zdan.Chyle czola przed kazdym kto da mi jasna odpowiedz ile narod w ktorym zyje musi sie jeszcze uczyc.Schodzac z tematu,trzymajac sie mediow to wiadomoscia dnia jest koilejna pani / wczsniej Krzywonos/tym razem media ustrzelily Jakubiak.Pamietam tej pani wypowiedz w pr.III polskiego radia,w salonie politycznym "Trojki"cytuje"Polska jest bardzo bogatym krajem ktory moze zorganizowac Euro 2012".Ogladajc wczorajszy program Poszpieszalskiego,wypowiedz znanego profesora/przyznaje nie pamietam nazwiska/ cytuje"Polska jest zadluzona na 100 miljardow dolarow".Dwie jakze odmienne opinie.Zaczynam rozumiec dlaczego przez przeszlo tysiac lat ten narod nie nauczyl sie,poprawnosci oceny codziennosci. Klamstwo i obluda to jest wartosc fundamentalna tego panstwa,zburzyc ten fundament moim zdaniem bedzie bardzo ciezko,a jak przytocze laudacje pod adresem 'pseldo bohaterow sierpnia 1981 roku w osobach Krzywonos.Mazowiecki,Walesa to tym bardziej jestem przekonany ze mam zal do losu ze nie urodzilem sie o 500 km dalej na zachod Europy w 1961 roku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 04.09.2010 11:02

Pani Madziu, nie wystarczy widzieć zło, złu należy się przeciwstawić, zło należy naprawiać. Nie zapytam, co Pani robi w tej materii, zapewne pomaga Pani ubogim i bezdomnym, tak jak wielu szlachetnych Polaków...

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 04.09.2010 10:58

@ Pan Z.MAC "Powódź hipokryzji.... Mojej ukochanej Polsce, podobnie jak wielu innym miejscom na Ziemi, zagraża wiele żywiołów. Woda - powodzie, ogień - pożary w czasie suszy... Jednak tylko w Polsce, może poza republikami bananowymi, szaleje żywioł obcy demokracjom - żywioł rządzenia. Rządzenia za każdą cenę. Nawet za cenę bezpieczeństwa, życia i zdrowia obywateli. Wydawało się, że przegnany, przegoniony przez strajkujących w Sierpniu '80 robotników.
Żywioł utrzymania się przy władzy, przy "korycie”. Szalejący na co dzień w mediach. Tworzący Polskę wirtualną. "itd.
To jest przykład na prawdomówność Pana Maca, który rzekomo nigdy nie zamieszcza swoich materiałów jako komentarza pod czyimś tekstem !!! wstyd...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aleksandra Łękawa
 • Aleksandra Łękawa
 • 03.09.2010 22:12

Brawo Pani Henryko. Tak trzymać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aleksandra Łękawa
 • Aleksandra Łękawa
 • 03.09.2010 22:11

Brawo brawo Pani Henryko za mądrość i odwagę. Dziekuję Pani,że powiedziała Pani to,
co myślą miliony Polaków. Serdecznie dziekuję i zyczę Pani duzo zdrowia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Ryszardzie! Wpadłem (nie wiem czy na chwilkę) i nawet się zarejestrowałem. Mój adres - dla pani Krzywonos - dla wszystkich innych też to: konrad.skedziewski@wp.pl. Dla dobra wspólnego nie będę w niebo rąk wyciągał bo to guzik da. Pan wygląda (też pewnie dla dobra wspólnego) przez to swoje okno , ale nie widzi pan co się za nim dzieje. Obszary biedy były - III RP ich nie stworzyła - są i będą. Państwo, które wielkim zrywem i wspólnym wysiłkiem sierpnia 80 i lat późniejszych odzyskaliśmy nie jest doskonałe, ale daje ludziom szansę jakiej przedtem nie mieli. To Państwo należy budować, ulepszać - a nie niszczyć i poniewierać jak robił to L. Kaczyński i jak robi teraz J. Kaczyński.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mój klon - Z. R. Mac
 • Mój klon - Z. R. Mac
 • 02.09.2010 15:14

@ Konrad Sledziewski. Dobrze, że Pan wpadł na chwilę i nawet się zarejestrował. Pani H. Krzywonos z pewnością panu odpisze. Musi pan tylko podać jakiś adres.

Czy dla dobra wspólnego panie Konradzie nie ma Pan ochoty na wzniesienie rąk ku niebu? >>> http://dialogizpodlogi.blogspot.com/2010_08_02_archive.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

To prawda co pisze pan Andrzej, prawda co pisze pan Zdzisław. Wobec tego dlaczego wszyscy nie krzyczą, że drożeje chleb i inne produkty, że ZUS nie ma pieniędzy na emerytury czy renty, dlaczego ok. 30% młodych ludzi po studiach nie ma pracy, dlaczego niektóre matki dzisiaj płaczą bo nie mają za co wyposażyć dzieci do szkoły, dlaczego staruszka rezygnuje z kupna kości na zupę za 1, 80gr. bo ich po prostu nie ma. Pytam dlaczego w kraju, o którego wolność ciągle walczymy nie mamy prawa do wolności słowa, dlaczego jedni mogą mówić inni nie? Dlaczego pani Krzywonos , jedna z wielu kobiet "stoczniówek" , nie zadała tych pytań tym , którzy znają odpowiedź? I na koniec zapytam dlaczego zło widzą tylko nieliczni i tych właśnie szczególnie pytam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Henryko, Pani Heniu, to co Pani powiedziała na zjeździe było po prostu piękne i prawdziwe.
Mam 46 lat., w 1981-2, rzucałem kamieniami do milicjantów, chodziłem na manifestacje, byłem dwa razy aresztowany, krew mnie zalewa, jak ktoś całą tą opozycyjność dla siebie zawłaszcza!

A po za tym jest pani wspaniała, może Pani do mnie napisze?
Mam 16-to letniego syna, chcę mu to wszystko opowiedzieć...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej Krawczyk
 • Andrzej Krawczyk
 • 01.09.2010 23:58

Pisze na gorące swoje wrażenia odczucie po obejrzeniu dokumentu amerykańskiego korespondenta wojennego JULIANA BRAYAN. Jest to wstrząsająca prawdziwa historia narodu polskiego z okresu II wojny światowej. Są jeszcze bohaterowie tego narodu którzy oddali swoje Zycie abyśmy mogli na takim forum jak to pisac dowolnie to co sumienie dyktuje .Zwracam sie do autorów tych w/w napisanych tekstów czy chociaż raz ogarnęła was refleksja aby ukłonić sie przed tymi ludzkimi i powiedzieć cześć waszej chwały. Myślę ze jeśli śp. JULIAN BRAYAN przeczytał te niektóre tylko teksty to jednoznacznie ocenił by wartość tego narodu z narodem polskim z czasów okrutnej wojny jako dziecinny. Problemy nie rozwiążą sie same. Papier wszystko przyjmie. Ale nie tak rodacy którzy oddawali swoje życie wyobrażali sobie Polskę jako wolny kraj. Kraj który zapomina o pewnych zasadach takich jak poszanowanie wzajemne, godność wzajemna a przede wszystkim patriotyzm/ względem tych ofiar którzy zginęli/ do ojczyzny. Powtórzę swoje wcześniej napisane zdanie. Dzisiaj tj.1 września 170.000 dzieci żyje nadzieja ze chociaż w szkole raz dziennie zjedzą posiłek .A tacy ludzie jak Jaruzelski, Kwasniewski, Muler i ta cala PZPR organizacja zbrodnicza nie poniosła żadnej kary za to co trwało przez okres zniewolenia narodu do 1989 roku. Naród który ma krotka pamięć jest bardziej niebezpieczny dla stabilności ładu i porządku na świecie niż niejedna dyktatura. My Polacy skłóceni, posiadający ograniczona zdolność myślowa jesteśmy nic warci, dopóki ludzie spadkobiercy PZPR będą nam w ramach oszukańczej polityki mamić, ograniczać zdolność do myślenia działania i traktować nas jak niewolników we własnym kraju. Wczoraj Wałęsa w rozmowie z dziennikarzem zarzucił Mazowieckiemu ze ten chciał ciągłości władzy na stanowisku prezydenta Jaruzelskiego. Kaczynski zarzucił Mazowieckiemu ze ten wraz z Geremkiem chcieli skończyć strajk w 1981 roku jak najszybciej jak tylko to mozliwe. Prawda sama sie obroni powoli ale wychodzi na jaw. Komorowski pierwsze słowa podziękowania po wygranych wyborach prezydenckich kierował właśnie do Mazowieckiego.Kolo powoli sie zatacza ale czy zdarzymy sie dowiedzieć jakie ono ma historyczne znaczenie. czy wyjdzie prawda za cala ta historia z obaleniem komunizmu to wszystko było wyreżyserowane. rozmowy w Magdalence o czym sie tak głośno nie mówi tez o czymś swiadcza. Warto pomyśleć ,zanim będziemy dziękować Pani KRZYWONOS

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.