Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26080 miejsce

Henryka Krzywonos w Ostrowcu Świętokrzyskim: "PiS-owi życzę samych Hofmanów"

Henryka Krzywonos, legendarna gdańska motornicza, która w 1980 roku zatrzymała kierowany przez siebie tramwaj, przyłączając się do strajku w Stoczni Gdańskiej, tym razem opuściła Tuskobus i odwiedziła region świętokrzyski, by wesprzeć przed wyborami parlamentarnymi Platformę Obywatelską.

Od lewej: Marzena Okła - Drewnowicz, Małgorzata Radłowska - Raban, Henryka Krzywonos, Zbigniew Pacelt. / Fot. Krzysztof KrzakHenryce Krzywonos towarzyszyli na spotkaniu w Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury kandydaci świętokrzyskiej PO do Sejmu: Marzena Okła - Drewnowicz, Zbigniew Pacelt, Małgorzata Radłowska - Raban i Sławomir Radlak. Słynna tramwajarka przyjechała w Świętokrzyskie, bo do tej pory nie znała tego regionu, a posłanka Okła - Drewnowicz, z którą Krzywonos współpracuje jako doradca Rzecznika Praw Dziecka powiedziała jej, że to wyjątkowo trudny teren dla partii Donalda Tuska.

- Platforma powinna wygrać - mówiła w Ostrowcu Świętokrzyskim Henryka Krzywonos. - I wiem, że tak się stanie, zależy mi tylko na tym, by wygrała z odpowiednim wynikiem, byśmy nie musieli zmieniać premiera. Ta zmiana, przy obecnym kryzysie światowym, uderzy w nas, Polaków. Nowy premier będzie musiał wszystko od zera. Popatrzmy na Niemców: oni nie zmieniają co wybory premiera czy kanclerza. Dodała, że gdyby premierem został Jarosław Kaczyński, który powiedział po katastrofie smoleńskiej, że już nigdy nie będzie szczęśliwy, to i my jako naród bylibyśmy nieszczęśliwymi. - Dlatego proszę państwa o jedno: wszyscy pójdźmy do tych wyborów! - apelowała Henryka Krzywonos. - Nie mówię wam na kogo macie głosować, wiem, że ja zagłosuję na Platformę Obywatelską.Henryka Krzywonos z działaczami PO w województwie świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof Krzak

Henryka Krzywonos zaapelowała, by namawiać wszystkich znajomych i sąsiadów do udziału w głosowaniu 9 października. Dodała też, by nie sugerować się sondażami, bo one z reguły nie są miarodajne. Podzieliła się z zebranymi swoimi refleksjami ze swoich ostatnich wojaży z premierem po Polsce. - Byłam przerażona jego szczerością - wyznała. - Cenię tę cechę, ale premier mówił rzeczy, których nikt inny nie powinien usłyszeć. Bałam się, iż powie coś, co zabierze Platformie poparcie. Tymczasem PiS chwali się tym, co zrobił i czego nie zrobił.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

W piątek, 30 września 2011 r Polska Federacja Klubów Business and Professional Women nagrodziła Henrykę Krzywonos tytułem "Kobieta Roku 2010". Tytuł kobiety roku to nagroda za życiową postawę. Z jednej strony pełną odwagi i bezkompromisową z drugie, jednak nie zapominającą o tych, którzy na co dzień potrzebują pomocy. Taka również jest tegoroczna laureatka.

Gratuluję!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stara Jędza
 • Stara Jędza
 • 29.09.2011 17:37

Ani ona nie "przystąpiła", ani nie "zatrzymała". Wyłączono prąd to i tramwaj stanął.. Czyli jak mówi specjalista Klich: "jak walnęło to się urwało".

Komentarz został ukrytyrozwiń
eddy
 • eddy
 • 26.09.2011 22:47

5 sierpnia 1980 roku od godziny 4-5 rano trwał strajk w dwóch zajezdniach, utworzono komitety strajkowe, sformułowano postulaty, toczyły sie rozmowy z władzami. Zajezdnia w Nowym Porcie, w której pracowała pani Krzywonos, do strajku jeszcze nie przystąpiła. Z tejże zajezdni jako pierwszy wyruszył tramwaj prowadzony przez panią Krzywonos (dwóch tramwajarzy przed nią odmówiło).

Komentarz został ukrytyrozwiń
eddy
 • eddy
 • 26.09.2011 22:23

Henryka Krzywonos - legendarna. Zgadzam sie z tym w 100% . Jej udzial w zapoczatkowaniu strajku tramwajarzy to LEGENDA
powielana przez podporzadkowane platformie media.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jola
 • Jola
 • 26.09.2011 17:53

Panie Konopka, chyba Pan nie wierzy w to, że Pani Krzywonos dałaby się skrzywdzić rządzącym politykom...

Komentarz został ukrytyrozwiń
internauta
 • internauta
 • 26.09.2011 14:53

Pani Henryka ma rację , Kaczyńskiemu nie można wierzyć .Ona go zna 30 lat .Szanowała Lecha ,bo był skrajnie różny od Jarosława . Jarosław to fajter nie liczący się z Polską , ma tylko obsesje władzy za wszelką cenę .A tak naprawdę nie ma pojęcie o rządzeniu w ciężkich czasach. Kaczyński u władzy = OBNIŻKA RENT ,EMERYTUR, PENSJI W BUDŻETÓWCE !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jola Dzisiaj 09:32

http://media.wp.pl/kat,1022945,wid,12641903,wiadomosc.html

" rządzący politycy ją skrzywdzili wykorzystali jej naiwność "

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jola
 • Jola
 • 26.09.2011 09:32

Panie Konopka, bzdury o wyłączeniu prądu lansuje pan Cenckiewicz, który w czasie strajków '80 pewnie jeszcze w planach rodziców nie istniał. Ta teza lansowana jest szczególnie mocno po pamiętnym łajaniu Jarosława Kaczyńskiego przez Panią Krzywonos na zjeździe Solidarności, do której JK nigdy nie należał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katoliczka
 • Katoliczka
 • 26.09.2011 08:48

BOŻE !!!!!!!Zlituj się nad tymi katolikami tymi ,co złość i podłość u nich zagościła .Jak duże spustoszenia dokonały sie w tych katolikach ,co tak bezkrytycznie dali się zmanipulować ;Rydzykowi , Kaczyńskiemu , Sakiewiczowi ,,,i im podobnym osobnikom !
Obrzucać inwektywami Henrykę Krzywonos to jest już bluźnierstwo przeciw sobie samemu !

VIII przykazanie Boże ; Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.

Na tak wspaniałą osobę jak pani Henryka bluźnić ,to jest bluźnierstwo .Trzeba mieć kamień zamiast serca !Tak nie wygadują prawdziwi chrześcijanie !Tak przez nich przemawia diabeł , który zawładnął ich duszę .
Nie dziwię się , że tak dużo ludzi przestaje chodzić do kościoła CHOCIAŻ WIERZĄ W BOGA I SĄ CHRZEŚCIJANAMI .Gdy widza takich nawiedzonych " KATOLIKÓW " to się buntują przeciw takim postawom i takimi postępkom .

Komentarz został ukrytyrozwiń
niePOprawny
 • niePOprawny
 • 25.09.2011 22:22

Żenująca jest ta kobita. A gdzie była przez 30 lat? Bała się Walentynowiczowej? Teraz może bredzić byle co i uchodzić za "bohaterkę" . Dobrze,że się zachowały (i są dostępne na "YouTube") dokumenty i wspomnienia.
Niedoczekanie żeby ci jej kolesie dalej poniewierali Polską i Polakami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.