Facebook Google+ Twitter

Herbata zniknie ze sklepów?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-18 17:15

Już niedługo na rynkach światowych może być mniej wysokogatunkowych herbat indyjskich z himalajskiego regionu Dardżeling. Powodem jest bezterminowy strajk miejscowej ludności pochodzenia nepalskiego, żądającej ustanowienia nowego stanu w tej części Indii.

Czerwiec jest najlepszym miesiącem dla zbioru wysokogatunkowej herbaty Dardżeling. W tym roku zbiory zostały zakłócone bezterminowym strajkiem autochtonicznej ludności tego obszaru. Zahamowanie prac na plantacjach oraz blokada możliwości wywozu zebranych wcześniej herbacianych liści powodują, że dzienne straty indyjskiego przemysłu herbacianego sięgają 470 tysięcy dolarów.

Niepokoje w Dardżelingu oznaczają zmniejszenie podaży na rynku indyjskim oraz mniejsze ilości herbaty Dardżeling przeznaczone na eksport. Z powodu strajku dostawy herbaty z rejonów himalajskich nie dotrą w porę na aukcje w Kalkucie. W tej sytuacji przedstawiciele indyjskiego przemysłu herbacianego obawiają się, że rynek światowy może w większym stopniu zainteresować się wysokogatunkowymi herbatami ze Sri Lanki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.