Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1295 miejsce

Herbscy więziennicy charytatywnie

W Zakładzie Karnym w Herbach przebywają mężczyźni karani po raz pierwszy. Są oddziały dla tymczasowo aresztowanych, odbywających karę w warunkach zakładu półotwartego oraz młodocianych odbywających karę w podobnym systemie.

 / Fot. Archiwum ZK w HerbachMiejscowi funkcjonariusze systematycznie włączają się w akcje dobroczynne mające na celu niesienie pomocy ludziom, którym w życiu trudno się odnaleźć.

- Na co dzień taki cel realizują w odniesieniu do penitencjariuszy, bowiem resocjalizacja ( o czym często zapominamy) to również pomaganie w szerokim tego słowa znaczeniu - powiedziała rzeczniczka ZK porucznik SW Izabela Kapkowska. - Podstawą tych działań jest bowiem chęć ratowania oraz przywracania dla dobra i korzyści społeczeństwa osób, które weszły w konflikt z prawem.

 / Fot. Archiwum ZK w HerbachI tak funkcjonariusze Zakładu Karnego w Herbach zorganizowali dla osadzonych możliwość czynnego udziału w międzynarodowej kampanii, mającej na celu sprzątanie śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania, pod hasłem „Podaj dalej... drugie życie odpadów”.

Włączyli się w X edycję akcji „Podaruj Znicz na Kresy 2016” zorganizowaną pod honorowym patronatem prezydenta Bytomia.

Funkcjonariusze uczestniczyli w akcji Fundacji Wspólna Nadzieja „daj z siebie innym – zbieraj nakrętki”.

- Dyrektor Zakładu Karnego w Herbach kpt. Mirosław Pawlak oraz ówczesna dyrektor ZK w Lublińcu ppłk Jolanta Figlak przekazali prezenty podopiecznym Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczym z Lublińca - dodała por. J. Kapkowska. - W paczkach znalazły się zimowe czapki, szaliki, obuwie oraz słodycze.

 / Fot. Archiwum ZK w HerbachNiedawno herbscy więziennicy aktywnie wsparli Akcję Wielkanocnej Pomocy – „Świąteczny Koszyk dla Polaków na Kresach” i zgromadzili ogromną ilość produktów spożywczych oraz słodyczy, które przekazane zostaną naszym rodakom zza wschodniej granicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.