Facebook Google+ Twitter

Hernan Cortes, Montezuma i ostatnie dni Azteków - już w ksiegarniach!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-10-19 17:31

W 1519 roku Hernán Cortés - jeden z najbardziej podziwianych zarazem potępianych ludzi swoich czasów - przypłynął na wybrzeża dzisiejszego Meksyku, by wpoić mieszkańcom tych ziem wiarę katolicką i zagrabić jak najwięcej złota. W Tenochtitlanie - stolicy państwa Azteków - stanął twarzą w twarz z Montezumą, ich charyzmatycznym i tajemniczym władcą.

W 1519
roku Hernán Cortés - jeden z najbardziej podziwianych zarazem potępianych ludzi swoich czasów - przypłynął na wybrzeża dzisiejszego Meksyku, by wpoić mieszkańcom tych ziem wiarę katolicką i zagrabić jak najwięcej złota. W Tenochtitlanie - stolicy państwa Azteków - stanął twarzą w twarz z Montezumą, ich charyzmatycznym i tajemniczym władcą.

Dom Wydawniczy REBIS przygotował właśnie Konkwistadora, książkę Buddy’ego Levy’ego poświęconą Cortesowi.

To fascynująca i napisana z rozmachem historia, która opowiada o starciu dwóch kultur, dwóch religii i dwóch bohaterów, które ukształtowało przyszłość Nowego Świata. Wyraziście, przekonująco oddane ambicje i energia Cortesa, tragiczny los Montezumy, brutalność wojny i szok, jakim było dla obu stron zetknięcie z przedstawicielami zupełnie nieznanej im cywilizacji, pozwalają poczuć się świadkiem minionych zdarzeń.

Buddy Levy jest dziennikarzem oraz pracownikiem naukowym Washington State University, autorem kilku książek poświęconych historii.

Rebis

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.