Facebook Google+ Twitter

Hewlett-Packard przyzna się dziś do korupcji w Polsce. Zlikwidowany zostanie polski oddział?

Hewlett-Packard przyzna się dziś do korupcji w polskim oddziale. To pokłosie infoafery. Koncern doszedł do wniosku, że dowody w sprawie są na tyle mocne, że obrona nie ma sensu i pozostało jedynie przyznanie się do winy.

 / Fot. By LPS.1 (Own work) [CC0], via Wikimedia CommonsDziś Hewlett-Packard ma wydać specjalne oświadczenie, w którym nie tylko przyzna się do korupcji, ale również do niedostatecznego nadzoru nad polską filią. Z informacji "Gazety Prawnej" wynika, że rozważny jest nawet scenariusz rozwiązania polskiego oddziału i stworzenie nowej jednostki, która nie będzie miała prerogatyw do negocjowania dużych inwestycji.

"Czeka nas trzęsienie ziemi, szczegółów jeszcze nie znamy. Stracimy najprawdopodobniej podmiotowość i prezesa. Trafimy też pod skrzydła innego oddziału, np. słowackiego, wobec którego nie ma zarzutów tej natury" - twierdzi jeden z pracowników polskiego HP.

Śledztwo w sprawie korupcji prowadziło m.in. amerykańskie FBI. Wiadomo, że koncern zapłaci ok. 10 mln dolarów kary amerykańskiemu urzędowi skarbowemu.

Przedstawiciele Hewlett-Packard, ale również innych firm IT wręczali łapówki byłemu dyrektorowi Centrum Projektów Informatycznych. Firma przekazała 1,6 mln złotych, 12 telewizorów, 12 laptopów, 3 iPady, 3 komputery PC, aparat fotograficzny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Na giełdzie nawet czkawką im się nie odbiło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.