Facebook Google+ Twitter

HEY – jubileuszowy koncert w Stodole

Współautorzy: Kuba Kubajewski

Czerwiec 1992, Szczecin. Powstaje Hey. Sierpień 1992, Jarocin. Hey otrzymuje II nagrodę dziennikarzy. Grudzień 2007, "Stodoła" Warszawa. Koncert w ramach trasy 92-07. Hey! To już 15 lat!

Hey w stołecznej "Stodole". / Fot. Adam KuryłoDługo myślałem czy iść na koncert Hey w Warszawie. Lubię muzykę rockową, ale utwory Hey nigdy mnie nie fascynowały – może dlatego, że ich dobrze nie znałem. Od czasu do czasu usłyszałem w radio czy telewizji, pobieżnie przesłuchałem płytę. Postanowiłem przełamać moją niechęć i sprawdzić co naprawdę prezentuje Kasia Nosowska z kolegami.

Hey mocno zróżnicował swój występ – mogliśmy usłyszeć chilloutowe utwory w rodzaju "Z rejestru strasznych snów" czy "Byłabym", ale nie zabrakło kawałków, w których gitarzyści mocniej szarpnęli za struny np. "Sic" Jako, że był to jubileuszowy koncert – 15 lat zobowiązuje – Hey zagrał zarówno stare, lubiane hity ("Cudzoziemka w raju kobiet", "Cisza ja i czas"), jak i przeboje z ostatnich płyt „W imieniu dam” z Echosystem. Fani zespołu nie mogą być zawiedzeni.

Warto wspomnieć o filarze kapeli - niezwykle utalentowanej wokalistce i...doskonałej aktorce
- Kasi Nosowskiej (na 12. Yach Film Festiwal nagroda za rolę w teledysku „Mru Mru” - przyp. red.). Jest filarem szczecińskiej kapeli. Nosowska nie przypomina tryskających energią i entuzjazmem, skaczących po scenie rockmenów – ma swój styl i wdzięk, jest „oazą spokoju”.

Z niecierpliwością czekałem na wykonanie piosenki „Teksański”, którą słyszałem w wersji „bez prądu”. Muszę przyznać, że koncertowe wydanie pozytywnie mnie zaskoczyło - było równie dynamiczne jak unplugged i porwało publiczność. Nie zabrakło wysokiego, jęczącego dźwięku dobra, który nadaje charakteru country temu utworowi.

Niech żyją nam!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

tak tak, pojechałeś - dobre dobro, dobre :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.