Facebook Google+ Twitter

Hey MTV Unplugged - bez prądu w łódzkiej Wytwórni

Już niebawem, 29 listopada, będzie okazja posłuchać na żywo legendy polskiej sceny rockowej, zespołu Hey, w projekcie stacji MTV - Unplugged, czyli "bez prądu". Kasia Nosowska, wraz z zespołem wystąpi na scenie klubu Wytwórnia w Łodzi.

Hey MTV Unplugged / Fot. www.makroconcert.plWszystko zaczęło się w czerwcu 1992 roku w Szczecinie. 16 lat, tysiące koncertów, 8 Fryderyków, 9 płyt studyjnych (w tym 4 platynowe) i 5 albumów koncertowych. Ostatni, zarejestrowany 10 września 2007 roku w Teatrze Roma był wyjątkowy. Kasia Nosowska, wraz zespołem Hey, jako drugi wykonawca w naszym kraju wzięła udział w głośnym projekcie stacji MTV - Unplugged.

MTV Unplugged to seria koncertów, podczas których artyści występują przed publicznością na żywo, przy akompaniamencie wyłącznie instrumentów akustycznych. W projekcie tym wzięły udział takie gwiazdy jak chociażby: Iron Maiden, Nirvana, Alice in Chains, Pearl Jam, Bon Jovi, czy Korn. Przez niemal 20 lat istnienia MTV Unplugged czołowi muzycy na całym świecie niejednokrotnie udowadniali, że akustyczne brzmienie może nierzadko dać słuchaczom tyle samo energii co gitara elektryczna.

W Polsce pierwszym wykonawcą, który wziął udział w tym projekcie była Kayah. Hey ma na swoim koncie wcześniejszy występ "bez prądu". Odbył się on pod koniec 1993 roku w studiu Radia Łódź, jednak nie wypadł tak dobrze jak oczekiwano i muzycy nie byli zainteresowani powtórzeniem występu w tej formule. Na szczęście zdecydowali się przyjąć zaproszenie MTV do występu na żywo i "bez prądu". Okazja ku temu była wyjątkowa: 15-lecie istnienia zespołu Hey.

Koncert który poprowadził pierwszy basista Hey, Marcin Macuk okazał się być fenomenem i zachwycił nie tylko fanów zespołu, ale i sceptyków nie wróżących mu sukcesu. Piękny, czysty głos Kasi Nosowskiej, mistrzowskie wykonanie i zaproszeni goście – Agnieszka Chylińska z O.N.A. i Jacek Szymkiewicz z Pogodno złożyły się na koncert, który na długo pozostanie w sercach, tych którzy byli jego świadkami. Album z zapisem koncertu, który ukazał się na rynku 26 listopada 2007, już w pierwszym dniu uzyskał status złotej płyty, a kilka tygodni później platynowej, potwierdzając tym samym sukces i słuszność tego projektu.

Wszyscy fani Hey, pragnący przeżyć powtórkę tego wydarzenia na żywo, mają ku temu niepowtarzalną i być może jedyną szansę. Zespół rusza bowiem w trasę koncertową „Hey MTV Unplugged” i wystąpi
w siedmiu miastach: Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Gdańsku, Zabrzu i Wrocławiu. Jak zapowiadają organizatorzy, na scenie, oprócz podstawowego składu, pojawią się skrzypce, wiolonczele, instrumenty dęte i klawiszowe, a nawet egzotyczna lira korbowa.

Wytwórnia Toya Studios, ul Łąkowa 29 / Fot. Arkadiusz UrbanowiczPierwszy koncert, otwierający trasę odbędzie się w sobotę, 29 listopada 2008r. w klubie Wytwórnia Toya Studios, przy ul. Łąkowej 29 (wjazd od ul. Mickiewicza). Początek koncertu zaplanowano na godz. 19:30.

Ceny biletów w przedsprzedaży: 120zł, 100zł, 70zł
Do nabycia w:
- Sieć EMPiK (042) 631-19-98 w.111, 109
- Centrum Informacji Kulturalnej (042) 633-92-21
- Strefa Biletów (042) 632-02-80
- Koldecure 602 214-751
- Sklep Ale Jazz (dawny Lady Peron) (042) 636 08 90
- Sieć Media Markt (042) 677 32 50

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Szkoda tylko, że już nie można dostać biletów :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.