Facebook Google+ Twitter

Hezbollah uprowadza Izraelczyków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-02 16:01

Minister obrony Izraela Ehud Barak potwierdził dziś, że siły bezpieczeństwa tego kraju udaremniły ostatnio kilkukrotne próby porwania Izraelczyków przebywających za granicą.

Uprowadzenia miały być dokonane na zlecenie libańskiego Hezbollahu, który chce pomścić śmierć swojego dowódcy Imada Murnije - zabitego w lutym w centrum Damaszku.

Ehud Barak nie podał szczegółów na temat okoliczności udaremnionych zamachów. Nie dalej jak 20 sierpnia Izraelczycy ostrzeżeni zostali jednak przez specjalny sztab antyterrorystyczny, że zagrożenie porwaniami istnieje głównie w zachodniej Afryce i w Południowej Ameryce. W tym ostatnim wypadku chodzi głównie o trójkąt graniczny między Wenezuelą, Paragwajem i Brazylią, gdzie znajduje się duże skupisko wyznawców islamu.

Źródła wywiadowcze twierdzą, że zagrożeni są nie tylko biznesmeni i pracownicy placówek dyplomatycznych, lecz także zwykli turyści, wyjeżdżający na zagraniczne wycieczki. Izraelski portal „Debka" napisał dziś, że w walkę z terrorystami Hezbollahu w różnych miejscach świata prowadzą wyspecjalizowane oddziały operacyjne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.