Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2450 miejsce

Hi 5, czyli nie zawsze chciane znajomości

Nowy portal społecznościowy hi 5 próbuje podbić nasze zasoby sieciowe. Zamiast entuzjastycznego przyjęcia budzi jednak wśród polskich internautów sceptycyzm, a na wielu forach internetowych poddawany jest powszechnej krytyce.

"Chcę Cię dodać do sieci moich znajomych w hi5. Musisz potwierdzić, że jesteśmy znajomymi. Dzięki temu poznamy więcej osób" - wiadomość takiej treści pojawia się ostatnio coraz częściej w skrzynkach e mailowych wielu Polaków. Po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową "hi5 portal społecznościowy" znajdujemy szereg linków. Wśród nich odnajdujemy te, które pokrótce wyjaśniają ideę serwisu.

Taki mail dotarł do redakcji od Michała Tyrpy? Ciekawe czy nasz autor wie, że wysłał takie zaproszenie / Fot. archiwum Wiadomości24.pl"www.hi5.com jest kolejna zabawną, kolorową stroną wchodzącą w skład międzynarodowej sieci przyjaciół oraz kategorii stron dla poszukujących partnera. Rejestracja jest łatwa i po otwarciu kolorowego świata bardzo atrakcyjna. Strona daje duży wybór aktywności, wliczając szeroką liczbę grup, ładowanie zdjęć i opcje umożliwiającą tworzenie albumu, oglądanie video, uaktualnianie i projektowanie profilu – to krótki opis serwisu. Strona jest jedną z najbardziej popularnych sieci społecznych na świecie, z większością użytkowników nie pochodzących z Ameryki Północnej - dodaje autor streszczenia. Polska wersja serwisu pojawiła się 9 października 2007 r. Do niedawna nie wzbudzała wśród użytkowników szczególnych emocji.

Żądania znajomości

Mniej więcej w połowie marca wśród otrzymanych przeze mnie e-maili znalazło się kilka potwierdzeń żądań znajomości przez użytkowników hi5, prywatnie, znajomych z bliższych lub bardziej zamierzchłych czasów.

"Witaj Anna!
Chcę Cię dodać do sieci moich znajomych w hi5. Musisz potwierdzić, że jesteśmy znajomymi. Dzięki temu poznamy więcej osób. Zaakceptuj lub odrzuć moje żądanie, otwierając następującą witrynę internetową hi5:
zaakceptuj znajomość". Treść żądań była zawsze taka sama, czasem w miejscu imienia pojawiało się moje nazwisko.

To, że portal oferuje opcję "dodaj do swoich znajomych" nie było dla mnie niczym zaskakującym. Ciekawość wzbudziła natomiast sugestia przekazana przez znajomą, że żądania znajomości automatycznie rozsyłane są do wszystkich, których dany użytkownik przystępujący do grona znajomych, posiada w bazie adresowej e mail. W ten sposób namówiona przez koleżankę znajoma nieświadomie porozsyłała żądania znajomości do wszystkich ze swojej bazy kontaktów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

polo
  • polo
  • 27.04.2011 08:25

w tym co jest tutaj napisane nie widze ZADNEJ roznicy miedzy hi5 a facebookiem ... uwazam wrecz ze to drugie robi wiekszy rentgen w skrzynkach i jest nachalne - podstawia w zaproszeniach informacje o niby znajomych... cyberinwigilacja

Komentarz został ukrytyrozwiń
3d5t4j4 eayh
  • 3d5t4j4 eayh
  • 11.01.2011 18:17

przeciez to q2 nie mozliwe zeby wyciagneli wam ze skrzynki adresy znajomych, to nie jest jakis hakerski portal, co za brednie tutaj wypisujecie... chyba antyreklama zeby zdusic konkurencje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ania Kowalska
  • Ania Kowalska
  • 18.11.2010 23:01

Nasza Klasa jest w porządku tylko czasem robi się z niej 'burdel' w niektórych przypadkach. Niektórzy naprawdę nie wiedzą czym tak naprawdę jest nk. Wstawiaja zdjęcia na łeb na szyję

Komentarz został ukrytyrozwiń
anty naszaklasa
  • anty naszaklasa
  • 09.10.2010 16:41

nasza klasa to portal policyjny majacy na kontrolowaniu zanajomusci z podzimnego kregu znajomych o harakterze przestempczym. mowiac inaczej zlapali twojego kumpla za handel dragami i nie sprzedal nikogo to zaczynaja cie kontrolowac policjanci :D

masza klasa zostala zalozona tylko po to by wylapac wszystkich przestepcow sciganych kturzy sie gdzies zamelinowali w polsce czy za granica.

jak to dziala??
wysylasz wiadomosc do kumpla gdzie jestes? lub wyslij mi swoj numer fona. jak odpowie na temat to go juz maja :]

wiec milego dnia

ps nie polecam portalu naszaklasa.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo fajny i uczacy materiał, jak ustrzec się przed nachalnościa nieznanaych "przyjacieli". Tego rodzaju "spolecznosci" podobnie jak "nasza klasa" nigdy nie budziły mego entuzjazmu. Powiem szczerze, nawet zainteresowania! Wystarczy mi garstka przyjaciól czy dobrych znajomych a nie setki pseudo-przyjaciół z cyberprzestrzeni. Kto ma za dużo czasu niech sie w to bawi. O ile w tym wszystkim tylko o zabawę chodzi...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.02.2009 16:32

Tak,
najlepiej podać poza loginem i hasłem do poczty jeszcze adres zamieszkania, pin do karty, jej numer i datę ważności (grunt, żeby była jeszcze ważna ;)) a już bardziej dobrowolnie porzucic własny portfel ;)

Artykuł bardzo fajny, jak zawsze Aniu można na Ciebie liczyć. Przepadam za Twoimi artykułami i za Tobą też :)

Pozdrawiam,
Jarek

Komentarz został ukrytyrozwiń

jakoś nie przypadł mi do gustu a po szacie graficznej nawet nie mam ochoty się w niego zagłębić. Zdecydowanie bardziej od tego, naszej-klasy czy grona wolę facebook.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Aniu, teraz mam pewność, aby nie akceptować; też człowieka nie znam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielkim idiotyzmem jest podawanie hasła do swojej poczty. To już powinno wzbudzić jakieś podejrzenia. Jeżeli dasz mi swoje hasło to bez trudu będę znała hasła do portali typu nk a nawet do kont bankowych. Potem się dziwicie, że ktoś ukradł wam pieniądze albo dostajecie tysiące spamów i reklam. Hasło nazywa się hasłem bo jest znane tylko jednej osobie, jego użytkownikowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak można usunąć konto w hi5???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.