Facebook Google+ Twitter

Hiddink nie będzie trenerem Chelsea

Rosyjski związek piłki nożnej (RFS) i holenderski trener Guus Hiddink potwierdzili, że zostało osiągnięte porozumienie w sprawie przedłużenia kontraktu szkoleniowca do 2010 roku.

Porozumienie między trenerem a związkiem prawdopodobnie oznacza, że nawet jeśli Rosja nie awansuje do Euro 2008 Holender pozostanie trenerem. Hiddink nie zostanie też menadżerem Chelsea Londyn - według dziennikarzy był jednym z głównych kandydatów do zajęcia miejsca Jose Mourinho, który we wrześniu opuścił klub Romana Abramowicza.

- Hiddink i ja zgodziliśmy się co do przyszłej współpracy i osiągnęliśmy porozumienie - powiedział wczoraj prezydent RFS Vitali Mutko. - Zgodził się zostać do 2010 roku. Szczegóły kontraktu jeszcze są dopracowywane, ale ogółem jesteśmy zadowoleni z jego pracy - dodał. Sam Hiddink zaznaczył, że mimo doniesień dziennikarskich na temat zwolnienia go z kierowania reprezentacją Rosji, on sam nigdy nie rozważał jej opuszczenia i jest zadowolony ze swojej pracy.

Hiddink prowadzi reprezentację Rosji od lata 2006 roku. Objął ją po Mistrzostwach Świata w Niemczech, podczas których był trenerem Australii. W środę 17 października Rosjanie zagrają w Moskwie z Anglią w meczu, który najprawdopodobniej zadecyduje o tym, która z tych reprezentacji awansuje do Euro 2008. W tabeli grupy E prowadzi Chorwacja, która ma 23 punkty. Anglicy są na drugim miejscu z 20 punktami, Rosjanie na trzecim - 18 pkt.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.