Facebook Google+ Twitter

Hieny cmentarne w Bogatyni żerują

Ludzi, którzy mają w zwyczaju żerować na cudzym nieszcześciu określamy niezbyt elegancko, mówiąc o nich - hieny cmentarne. Jest to jednak nieprzypadkowy eufemizm, na który w szczególności zasługują właścicele sklepów w Bogatyni.

Powódź, choć jest nieszcześciem nie do opisania, sama w sobie nie sieje wśród mieszkańców Bogatynia tyle zła co ludzie, którzy od kiedy woda zabrała cały dobytek życia, żerują na cierpieniu powodzian. A na miano hien cmentarnych zasługują niebywale ci, którzy niemiłosiernie podnoszą ceny produktów, których mieszkańcom Bogatynia teraz najbardziej brakuje. Chleb, chipsy czy woda za 6-7zł? To nie Norwegia czy Niemcy, ale polska brutalna rzeczywistość, która jak zwykle najmocniej uderza w najsłabszych.

Kar za takie postępowanie handlowcy nie poniosą, bo przecież takimi prawami rządzi się ich biznes. Karę za to w Polsce ponoszą ludzie karmiący głodnych własnymi produktami. Wtedy prawo daje o sobie znać, przypominając, że zasady jednak są. Dla równych i równiejszych.

Powódź to nie pretekst do szukania wszędzie winowajców, co robią nieustannie opcje politycznie. Ale w tym przypadku mamy do czynienia z winnymi, którzy swoją działalnością szkodzili i nadal szkodzą, utrudniając i tak już ciężką egzystencję powodzian. Może pora szukać prawdziwych winowajców cudzego nieszczęścia, a nie zmor panoszących się w mediach, wykorzystwanych do politycznych przepychanek?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Artykuł bardzo potrzebny, dobrze że niektórzy dostarczają bezpośrednio wodę i chleb do potrzebujących. Artykuł na 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Temat ważny, nawet bardzo i bardzo dobrze, że się go Pani podjęła, Pani Agnieszko.
Jednak wydaje mi się, że sami sobie jesteśmy winni. Chciało się Polakowi żyć w kapitalizmie, to niech się teraz do jego realiów przystosuje. Przykre, ale jakże prawdziwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo potrzebny artykuł, niemniej tytuł nie jest najlepszy. Bardziej pasuje do tych "zacnych" obywateli naszego kraju, którzy postanowili "ulżyć" naszym południowym sąsiadom w "sprzątaniu" domów po powodzi http://fakty.interia.pl/swiat/news/czechy-polacy-i-rumuni-okradali-powodzian,1516826

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.08.2010 20:53

Te hieny pojawiają się zawsze gdy coś złego się dzieje, tak zawsze było. Powinno się ich piętnować pokazując na ekranach, tylko tak można spróbować ich powstrzymać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.08.2010 20:46

Przykro mówić, ale żyjemy w kraju, w którym na ludzkiej tragedii niektórzy chcą zarobić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie zdziwiłbym się jakby szyby w tym i owym sklepie poleciały....

Ludzie w końcu stracą cierpliwość. Z jednej strony akcje humanitarne, z drugiej trupożercy - inaczej ich nazwać nie można.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tym razem prawo wolnego rynku zadziałało w sposób nieubłagany. Trudno mi zrozumieć postępowanie takich ludzi. 5* za temat

Komentarz został ukrytyrozwiń

TVN 24 podawał nawet 20 złotych za bochenek chleba. Bez komentarza... Plus za poruszenie tematu. Pozwolę sobie wkleić link do materiału na temat pomocy poszkodowanym link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wczoraj redaktorzy z TVN 24 podawali, że ceny chleba w niektórych miejscach w Bogatyni wzrosły do 20 złotych. Brak mi słów na określenie, w jakim kraju my żyjemy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze, że Pani poruszyła ten temat.

Gdybym był na miejscu poszkodowanego i musiał w tym nieszczęsnym okresie kupować chlep za 7 zł u takiej hieny, po przejściu kataklizmu chodziłbym piechotą po 10 km do innego sklepu, jeśli by było trzeba. Takiego pasożyta, który zarabiał na cudzej krzywdzie omijałbym z daleka i namawiał innych do tego...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.