Facebook Google+ Twitter

Hieny czyhają za progiem!

Powiadają, że starość się Panu Bogu nie udała. Zwłaszcza starość ludzi samotnych i schorowanych. Stają się łatwym łupem ludzkich hien, polujących na mieszkania.

Polowanie na starucha

http://en.wikipedia.org/wiki/File:My_Grandfather_Photo_from_January_17.JPG / Fot. Diego Grez, GNU 1.2, CC BY-SA 3.0, CC BY-SA 2.5, CC BY-SA 2.0, CC BY-SA 1.0Takie hieny przeszukują okolicę i wypatrują ludzi starych, niedołężnych i potrzebujących pomocy. Nie mających rodziny, albo z nią skłóconych. Zamieszczają ogłoszenia, że chcą zaopiekować się samotną i schorowaną osobą. Nie po to, żeby pomagać jej w ostatnich latach życia czy ulżyć w cierpieniu, ale żeby przejąć mieszkanie po jej śmierci. Najpierw wynajmują mieszkanie gdzieś w pobliżu, albo od razu kwaterują się u takiej osoby. Potem zabierają emeryturę na codzienne wydatki, wyłudzają testamentowy zapis. Ich sympatia, uczynność i cierpliwość kończą się wraz z polepszającym się stanem zdrowia właścicielki. Zależy im na szybkiej śmierci, a nie na przedłużającej się agonii. Zaniedbują i głodzą starych, zdanych na ich łaskę ludzi. Coraz częściej słyszy się o tym procederze, uprawianym zwłaszcza przez młode małżeństwa, które nie mają pieniędzy na własne mieszkanie. Nie posiadają one zdolności kredytowej, albo liczą na łatwe wzbogacenie się.

Czasem, z takiej okazji korzysta zapobiegliwa sąsiadka. Staremu człowiekowi bardzo trudno o uwagę, zrozumienie i kontakt. Dlatego staje się łatwym łupem "lokalowych drapieżców". Jak daleko mogą się oni posunąć?

Wszystko da się odwrócić

W Sejmie czeka ustawa o odwróconej hipotece. Ma zapobiec nadużyciom i zabezpieczyć prawa klientów. Tymczasem na mieszkaniach i domach starych ludzi chce się dorobić prywatna firma hipoteczna, nęcąca telewidzów obrazkiem żwawego staruszka z firmową rentą, w wysokości 2 tys. zł miesięcznie! Jak ma biednemu emerytowi nie podskoczyć ciśnienie i nie "błysnąć" nadzieja? Ta "odwrócona hipoteka", zaiste - odwrócona, proponuje 65-latkom dożywotnią rentę, w zamian za oddanie spółce prawa do ich mieszkania po ich śmierci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.