Facebook Google+ Twitter

Highway - southern rock ze Śląsla

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-08-27 07:45

Muzyka zespołu to połączenie rocka lat 70-tych, bluesa, boogie oraz country. Zespół Highway to autostrada, która łączy te wszystkie style muzyczne w niepowtarzalną mieszankę i oferuje przejażdżkę na najwyższych obrotach!

Zespół Highway / Fot. olanta Maria BudniakZespół Highway pochodzi z Zabrza, ale muzycy obecnie go tworzący to ludzie z całego Śląska. Zespół istnieje od lipca 2001 roku. Muzyka zespołu Highway to pogranicze rocka, bluesa i country - styl określany jako southern rock i mający swoje korzenie na południu USA. Zespół gra wyłącznie własną muzykę z własnymi autorskimi tekstami. Grupa ma na koncie 2 wydawnictwa płytowe oraz przeszło 200 zagranych koncertów w kraju i za granicą.

Highway występował na największych festiwalach bluesowych i rockowych w kraju i za granicą (Stetson and Bourbon-Czechy, Jiżanska Noc-Czechy, Olsztyński Noce Bluesowe, Blues Express, Lauba Pełno Bluesa, Bluestracje, Tyski Festiwal im. R. Riedla, Blues Nad Bobrem, Rock Autostrada, Kolej Na Blues, Okolice Bluesa) w klubach muzycznych całego kraju oraz wielu imprezach plenerowych i zlotach motocyklowych.

Logo Zespołu / Fot. Żródło Zespół HighwayZespół miał zaszczyt występować u boku wielu wspaniałych artystów (Livin’ Blues (NL), Duke Robillard (USA), Budgie (GB), Dżem (PL), jak również kilku przekonał do gościnnego występu w swoich szeregach ( Nico Christiansen (Livin’ Blues), Jerzy Styczyński (Dżem), Andrzej Nowak (TSA), Michał Kielak (Kasa Chorych), Leszek Cichoński).

Ostatnia płyta pt. „Autostrada”, w ankiecie kwartalnika Twój Blues uplasowała się na 2. miejscu w kategorii PŁYTA ROKU, a w ankiecie internetowego forum Okolice Bluesa wygrała w tejże kategorii. Płyta ta została również dobrze przyjęta przez fachową prasę muzyczną (Twój Blues, Teraz Rock).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.