Higuain godnym następcą van Goala!

Obrona Królewskich spisywała się fatalnie, ale to nie przeszkodziło w wygraniu przez Higuaina meczu. Argentyńczyk jest w życiowej formie, a jeśli nie w życiowej, to nie chcę myśleć co będzie, kiedy taki poziom osiągnie.

http://www.marca.com/marcador/futbol/2008_09/primera/jornada_10/rma_mga/ / Fot. Sebastian MatyszczakGonzalo Higuain strzelił Maladze cztery gole i zapewnił Realowi trzy punkty we wczorajszym meczu. Bezapelacyjnie zasługując na miano najlepszego zawodnika spotkania!

Wszystko zaczęło się już w szóstej minucie, kiedy gola zdobył Eliseu. Radość nie trwała jednak długo, bo już dwie minuty później wyrównał Higuain, który z bliskiej odległości wykończył akcję wypracowaną przez Marcelo. W trosce o radość kibiców w osiemnastej minucie Baha wyprowadził Malagę na prowadzenie. Popularny "Igła" wykorzystał rzut karny, strzelając w prawy dolny róg, po zagraniu ręką Wellingtona i w 37. minucie ponownie mieliśmy remis. Goście nie odstawali poziomem i po zmianie stron, w 70. minucie z karnego piłkę do siatki Casillasa wbił Apoño, strzelając pod poprzeczkę. Higuain, zaraz po wznowieniu gry, bo już w 71. minucie wyrównał, zdobywając tym samym hattricka. Tym razem Królewscy nie oddali prowadzenia, ale by wygrać musieli zdobyć jeszcze jedną bramkę. To nie problem. W końcu od czego mają Higuaina! Argentyńczyk na raty wykorzystał rzut karny i pozbawił rywali złudzeń, wprawiając tym samym Madridistas w ekstazę.

Dramaturgia tego spotkania była naprawdę niesamowita, a losy meczu zmieniały się jak w kalejdoskopie. Real mimo słabego występu w Lidze Mistrzów przeciwko Juventusowi Turyn podniósł się i szczęśliwie wygrał z Malagą 4:3.

Zawodnik meczu:
Gonzalo Higuain został najlepszym zawodnikiem spotkania i chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego. Cztery bramki, które zdobył mówią same za siebie.