Facebook Google+ Twitter

Hilary Clinton ostatecznie poparła Baracka Obamę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-07 21:26

Hillary Clinton zdecydowanie poparła Baracka Obamę w amerykańskich wyborach prezydenckich. Jej przemówienie na wiecu w Waszyngtonie świadczy o tym, że była piersza dama może być zainteresowana stanowiskiem wiceprezydenta.

Udzielenie przez Clinton po przegranych prawyborach poparcia swemu rywalowi z Partii Demokratycznej, nie jest zaskoczeniem. Clinton apelowała do swoich zwolenników, by głosowali na Obamę. - Zrobię wszystko co w mojej mocy, by Barack Obama został następnym prezydentem Stanów Zjednoczonych - powiedziała.

W przemówieniu Clinton zwróciła uwagę, że ma poparcie ważnych grup wyborców - szczególnie kobiet. Kiedy mówiła o Baracku Obamie, używała słowa „my". Podkreślała też podobieństwo ich programów. - Rozpoczynaliśmy swoje podróże osobno. Jednak dziś nasze drogi się zeszły i zmierzamy do tego samego celu - mówiła.

Na razie nie wiadomo, czy Barack Obama zaproponuje Hillary Clinton stanowisko wiceprezydenta. W jego obozie jest wielu przeciwników tego pomysłu. Czarnoskóry senator może jednak nie mieć wyjścia, bowiem bez poparcia najwierniejszych wyborców Clinton ryzykuje porażką w listopadowych wyborach prezydenckich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • M M
  • 12.05.2009 17:41

Hilary Clinton - Jastrząb w szpilkach:
http://prestigemagazine.com.pl/w-aktualnym-numerze/23-nr-2-22-2009/58-hilary-clinton-jastrzb-w-szpilkach.html

Źródło: Prestige Magazine

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wątpię, by Clinton dostała propozycję wiceprezydentury. Jest doświadczonym politykiem i doskonale zdaje sobie sprawę z szans jakie dawałaby jej to stanowisko, Obama także głupi nie jest i najprawdopodobniej spróbuje rozegrać to tak, by zaoferować jej inne miejsce w swoim gabinecie - raz, że mniej nobilitujące, dwa, że wymagające więcej pracy (jak wiadomo wiceprezydent w USA to postać raczej figurkowa).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.