Facebook Google+ Twitter

Hillary Clinton ani myśli o rezygnacji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-08 07:56

Działacze Partii Demokratycznej w USA naciskają na Hillary Clinton by wycofała się wyścigu o nominację w wyborach prezydenckich. Była pierwsza dama uważa jednak tego rodzaju decyzję za przedwczesną i zapowiada dalszą walkę.

Po dotkliwej porażce w Karolinie Północnej i mało przekonującym zwycięstwie w Indianie, Hillary Clinton nie ma już szans dogonić Baracka Obamy. Może już tylko liczyć na to, że nominację zdobędzie dzięki poparciu super-delegatów czyli działaczy Partii Demokratycznej. Ci jednak nie są skłonni zmienić werdyktu wyborców o czym wyraźnie mówią byłej pierwszej damie.

Wczoraj 4 niezdecydowanych wcześniej super-delegatów dołączyło do obozu Obamy. Nawet niektórzy zwolennicy Clinton mówią jej, że dalsza walka nie ma sensu. Były senator z południowej Dakoty George McGovern wezwał byłą pierwsza damę by uznała porażkę i nie pogłębiała podziałów w swojej partii.

Komentatorzy podkreślają, że decyzja o wycofaniu się z walki o nominacje będzie dla Hillary Clinton bardzo trudna. Nie tylko dlatego, że zainwestowała w kampanię cały swój kapitał polityczny ale również dlatego, że jest głęboko przekonana, iż byłaby znacznie silniejszym kandydatem w pojedynku z Johnem McCainem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.