Facebook Google+ Twitter

Hillary Clinton: Będzie dochodzenie w sprawie śmierci afgańskich cywili

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-06 21:48

Amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton wyraziła ubolewanie z powodu śmierci afgańskich cywilów, którzy zginęli w amerykańskim ataku lotniczym. Clinton zapowiedziała przeprowadzenie pełnego dochodzenia w tej sprawie.

Do amerykańskiego nalotu doszło w poniedziałek w afgańskiej prowincji Farah. Przedstawiciele władz Afganistanu poinformowali o ponad 100 ofiarach śmiertelnych. Pracownicy Czerwonego Krzyża mówią o dziesiątkach zabitych, wśród których są kobiety i dzieci.

Amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton spotkała się dziś z przebywającym w Waszyngtonie prezydentem Afganistanu Hamidem Karzajem. - Chciałabym wyrazić swój osobisty żal i współczucie ze strony naszej administracji z powodu śmierci cywilów w Afganistanie - powiedziała Clinton.

Zwracając się do prezydenta Afganistanu Clinton powiedziała, że śmierć niewinnych ludzi jest szczególnie bolesna. - Głęboko nad tym ubolewamy. Nie znamy jeszcze wszystkich okoliczności. Będzie wspólne dochodzenie prowadzone przez Pański rząd oraz nasz - podkreśliła.

Prezydent Afganistanu poinformował że sprawę śmierci cywilów poruszy w rozmowie z Barackiem Obamą. Hamid Karzaj zadeklarował dalszą współpracę z władzami USA w wojnie z terroryzmem.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • M M
  • 12.05.2009 17:44

Hilary Clinton - Jastrząb w szpilkach:
http://prestigemagazine.com.pl/w-aktualnym-numerze/23-nr-2-22-2009/58-hilary-clinton-jastrzb-w-szpilkach.html

Źródło: Prestige Magazine

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.