Facebook Google+ Twitter

Hillary Clinton członkiem gabinetu Baracka Obamy?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-14 07:07

Według amerykańskich mediów, była pierwsza dama Stanów Zjednoczonych jest kandydatką na sekretarza stanu czyli na jedno z najważniejszych stanowisk rządowych.

O tym, że Hillary Clinton jest rozważana przez Baracka Obamę na stanowisko szefa amerykańskiej dyplomacji poinformowała telewizja CBS, później powtórzył ją inne amerykańskie media. Powołują się one na działaczy Partii Demokratycznej blisko związanych ze sztabem Baracka Obamy. Zarówno doradcy byłej pierwszej damy, jak i współpracownicy prezydenta-elekta odmówili komentarzy w tej sprawie. Według politycznego portalu internetowego Politico.com Hillary Clinton znalazła się wąskiej grupie faworytów do objęcia funkcji sekretarza stanu.

Wcześniej wśród kandydatów na to stanowisko wymieniano senatorów: demokratę Johna Kerry'ego i republikanina Chucka Hagela oraz byłego gubernatora stanu Nowy Meksyk Billa Richardsona.

Hillary Clinton była rywalką Baracka Obamy w wyścigu o nominacje prezydencką Partii Demokratycznej. Po przegranej aktywnie zaangażowała się w jego kampanię wyborczą. Według niektórych ekspertów objecie przez Clinton stanowiska sekretarza stanu byłoby wielkim atutem rządu Obamy. Odciążyłoby go to również w pierwszym okresie prezydentury, kiedy to będzie musiał się zajmować przede wszystkim kryzysem gospodarczym w kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.