Facebook Google+ Twitter

Hillary Clinton rozpoczęła wizytę w Izraelu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-02 21:32

Sekretarz stanu USA Hillary Clinton rozpoczęła oficjalną wizytę w Izraelu. Amerykańska polityk wcześniej wzięła udział w międzynarodowej konferencji w egipskim Szarm al-Szejk.

Hillary Clinton spotka się jutro w Ramallah z przywódcami Izraela i Palestyńczykami z umiarkowanego Fatahu. Omówi z nimi kwestię przekazania Autonomii Palestyńskiej przez Waszyngton 900 milionów dolarów pomocy.

Media spekulują, że Clinton będzie chciała pomóc desygnowanemu na premiera Benjaminowi Netanjahu w utworzeniu rządu jedności narodowej. Na razie szanse sformowania wielkiej koalicji są znikome, co może jeszcze bardziej utrudnić kontynuację ustaleń pokojowych z Palestyńczykami.

Deklarację o wsparciu Palestyńczyków Clinton złożyła na międzynarodowej konferencji w egipskim kurorcie Szarm al-Szejk. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele 85 krajów i organizacji humanitarnych. Przywódcy podkreślali, że w sumie udało się zebrać ponad 4 miliardy dolarów. Nie będzie można ich jednak przekazać Palestyńczykom, dopóki nie zostanie zawarty rozejm między Izraelem i Hamasem.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.