Facebook Google+ Twitter

Hillary Clinton w Londynie: Rozmowy o wojnie w Afganistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-11 16:14

Amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton prowadzi w Londynie rozmowy na temat wojny w Afganistanie i zagrożenia terrorystycznego. Clinton zwróciła też uwagę, że cierpliwość świata w obliczu irańskiego programu nuklearnego ma swoje granice.

Podczas rozmowy w brytyjskim MSZ, Hillary Clinton wskazała na zaognienie sytuacji w Pakistanie, gdzie wczoraj doszło do ataku islamskich ekstremistów na siedzibę dowództwa armii. Sekretarz stanu powiedziała jednak, że nie zanosi się na przechwycenie władzy w Pakistanie przez tamtejszych talibów i zdobycia przez nich kontroli nad arsenałem nuklearnym.

Nawiązując do kwestii irańskiej, Hillary Clinton oświadczyła, że świat nie będzie czekał w nieskończoność, by Iran spełnił zobowiązania wynikające z jego programu nuklearnego. Komentatorzy spodziewają się, że Clinton poruszy ten temat ponownie w rozmowach z premierem Gordonem Brownem. Amerykańska sekretarz stanu powróci też z pewnością do postulatu zwiększenia międzynarodowej obecności wojskowej w Afganistanie. Brytyjczycy mają tam 9 tysięcy żołnierzy, najwięcej spośród sojuszników Waszyngtonu. Wbrew opinii własnych dowódców wojskowych, rząd opiera się wysłaniu tam dodatkowych oddziałów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.