Facebook Google+ Twitter

Hillary Clinton z wizytą w Moskwie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-13 09:36

Amerykańska sekretarz stanu ma zaproponować Rosji wspólną budowę tarczy antyrakietowej - podaje dziennik „Kommiersant" powołujący się na doradcę prezydenta USA do spraw Rosji Michaela McFaula.

„Główny wynik spotkań prezydentów Miedwiediewa i Obamy zawiera się w tym, że system antyrakietowy powinien powstawać wspólnie z Rosją" - cytuje „Kommiersant" doradcę prezydenta Stanów Zjednoczonych. Rzecznik rosyjskiego MSZ Andriej Niestierienko na razie nie ujawnił wyników rozmów ekspertów dotyczących tarczy. Zapewnił, że Moskwa nadal gotowa jest uczestniczyć w budowie tarczy antyrakietowej wspólnie ze Stanami Zjednoczonymi i NATO.

Dziennik „Komiersant" powołując się na Michaela McFaula pisze, że obecnie jedyna poważna różnica zdań między Waszyngtonem i Moskwą dotyczy kwestii granic Gruzji, czyli uznania przez Rosję niepodległości Abchazji i Osetii Południowej . Jednak amerykańska administracja nie oczekuje w tej kwestii zbliżenia stanowisk w przewidywalnej przyszłości, i dlatego nie zamierza kłaść nacisku na tę kwestię, aby nie psuć atmosfery poprawy stosunków z Rosją - pisze "Kommiersant".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.