Facebook Google+ Twitter

Hillary się nie poddaje

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-13 07:27

Mimo niewielkich szans na nominację w wyborach prezydenckich, Hillary Clinton kontynuuje swoją kampanię. Była Pierwsza Dama USA najprawdopodobniej wygra dzisiejsze prawybory w Zachodniej Wirginii.

Po ostatnich prawyborach w Indianie i Karolinie Północnej, Hillary Clinton nie jest już w stanie dogonić Baracka Obamy. Była Pierwsza Dama jednak nie składa broni. Clinton z pewnością wygra dziś prawybory w Zachodniej Wirginii, gdzie sondaże dają jej 36-procentową przewagę nad Obamą. Nikt nie ma też wątpliwości, że Clinton zwycięży za tydzień w stanie Kentucky.

Ponieważ jednak populacja obu tych stanów jest niewielka, zwycięstwa te nie wystarczą byłej Pierwszej Damie do odrobienia strat do czarnoskórego senatora. Clinton będzie jednak w stanie osiągnąć inny cel. Otóż udowodni, że Barack Obama ma poważny problem z przekonaniem do siebie białych, gorzej wykształconych mieszkańców amerykańskiej prowincji.

Niektórzy komentatorzy w USA podejrzewają, że kontynuując kampanię Hillary Clinton chce zmniejszyć szanse Obamy w pojedynku z Johnem McCainem. Jeśli bowiem kandydat Republikanów wygra listopadowe wybory, była Pierwsza Dama będzie mogła znów wystartować w wyścigu do Białego Domu w roku 2012. Inna teoria mówi o tym, że Clinton liczy jeszcze na jakiś skandal lub poważny błąd Obamy, który pogrzebie jego szanse na nominację.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.