Facebook Google+ Twitter

Hindus najbogatszym człowiekiem swiata!

Indyjski multimilioner Mukesh Ambani jest najbogatszym człowiekiem na świecie. Zdetronizował tym samym Billa Gatesa, królującego od lat na czele rankingu najbogatszych.

Majątek Billa Gatesa szacowany jest na 59 miliardów dolarów (stan z 29 października 2007). Tymczasem urodzony w Jemenie hinduski biznesmen jest posiadaczem fortuny wartej 63,2 miliardów dolarów.

Ambani jest właścicielem najdroższych indyjskich firm. Należą do niego koncerny naftowe Reliance Industries, Reliance Petroleum i Reliance Industrial Infrastructure Ltd. Do września był na 14. miejscu listy najbogatszych, jednocześnie będąc najbardziej majętnym Hindusem.

Fortunę 48-letniemu Ambaniemu przyniosła nafta i zakłady petrochemiczne. Nim został najbogatszy na świecie skończył Uniwersytet w Bombaju, University of Bombay, Bachelor of Arts, Science Stanford University, Master of Business Administration. Ma troje dzieci, jest żonaty. Mieszka w Bombaju, gdzie buduje apartamentowiec dla swojej rodziny. Budynek "Antilia" zostanie oddany do użytku we wrześniu 2008 roku. Będzie kosztował miliard dolarów. Ma być wyposażony zarówno w część przystosowaną do mieszkania, jak i kino, sale konferencyjne, centrum biznesowe, parking mieszczący 168 pojazdów i wiele innych udogodnień.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Alku, ale jak to się ma do indyjskiego miliardera? Co to znaczy wg Ciebie sprawiedliwość? Wszyscy mieliby mieć wg potrzeb, ale niekoniecznie wg zasług i pracy? Czy to byłoby sprawiedliwe? Każdy powinien cieszyć się z tego, co ma, a jak czegoś nie ma, niech myśli, jak to zdobyć! Żeby zostać lekarzem, trzeba na to zapracować. Nic nie ma za darmo. Natura ani kultura nie zna pojęcia równości. Ponieważ ludzie nigdy nie byli i nie będą równi. Mao chciał wszystkich ubrać w mundurki i zadekretować równość, co oczywiście mu się nie udało. To idea komunistyczna. Ale wiemy, jak wygląda komunizm, są w nim równi i równiejsi. Mao miał wszystko... Partia ma wszystko, a tzw. szary człowiek kartki na produkty, których nawet nie ma w sklepach. "Ale to oczywiście wina NIESPRAWIEDLIWEGO KAPITALIZMU"!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.11.2007 10:56

Tak bardzo zastanawia mnie dualizm tego świata:

*jakiś-tam-przesympatyczny-dobry-człowiek, mieszkaniec kamienicy martwi się o to, że lada dzień komin runie na chodnik i może tym sposobem zabić przechodnia, a nie ma pieniędzy na remont

*lekarz mówi: "Kupiłem córce samochód. 60 tysięcy złotych. Eeee, nic ciekawego, mnie się nie podoba, ale córka chciała".

Czy istNIEje sprawiedliwość?

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.newslocale.org/finance/fnews/ril_denies_mukesh_ambani_is_world%92s_r chest_man_20071030641.html
http://timesofindia.indiatimes.com/A_day_later_RIL_says_Mukesh_not_richest/articleshow/2502073.cms
http://www.timesnow.tv/Newsdtls.aspx?NewsID=3913

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i czego gwiazdeczko kasujesz komentarze? Pomyliłaś się? Zawsze się wszystkich czepiasz...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Majątek Billa Gatesa szacowany jest na 59 miliardów dolarów (stan z 29 października 2007). Tymczasem urodzony w Jemenie hinduski biznesmen jest posiadaczem 63,2 milionów dolarów amerykańskich."

?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.