Facebook Google+ Twitter

Hinduscy bogowie piją mleko przyniesione im przez wiernych

Czy to powtórka wydarzeń z 1995? Niespodziewanie figury hinduskich bogów zaczęły pić ofiarowywane im przez wiernych mleko. Ludzie stali w długich kolejkach z girlandami i naczyniami wypełnionymi mlekiem, aby „nakarmić” swoich bogów.

fot. AKPASetki ludzi w położonym na północy mieście Lucknow i we wschodniej Kolkacie śpiewają hymny religijne i wpadają w histerię, gdy sprzed ust figurek bogów znika w niewyjaśniony sposób mleko. – To zadziwiające – mówi Surama Dasguptam kobieta w średnim wieku z Kolkaty. Ganeśa wypił mleko z moich rąk. Teraz odpowie na wszystkie moje modlitwy. Wszystko zaczęło się w niedzielę w kilku miastach północnych Indii, zjawisko szybko rozprzestrzeniła się na cały kraj, w tym na New Delhi – stolicę kraju. Racjonaliści i niewierzący nazywają to „masową histerią”.

Podobny szał ogarnął kraj w 1995 roku, gdy tysiące Hindusów karmiło łyżkami z mlekiem marmurowe posągi Ganeśy – boga o głowie słonia. Wieść wówczas szybko rozeszła się po świecie i okazało się, że mleko piją także figurki z Londynu, Nowego Jorku i Włoch.

Nie cud, a naturalne zjawisko

– To naturalne dla każdego kamiennego posągu, iż absorbuje wodę i im starszy kamień, tym więcej wchłonie – mówi M.P. Singh, profesor geologii na Uniwersytecie Lucknow. Cud „picia mleka” nastąpił w kilka dni po tym, jak tysiące ludzi w centrum finansowym Mumbaju, piło wodę z mętnej zatoczki Morza Arabskiego po tym, jak w dziwny sposób stała się słodka i zdaniem tłumów, nabrała właściwości leczniczych. Tłum został jednak zatrzymany przez policję po tym, jak władze Mumbaju oświadczyły, że woda straciła swą słoność z racji zanieczyszczenia lub napływu świeżej wody z pobliskiego źródła.

Marcin Mizera
Źródło: REUTERS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

KOREKTA: [tagi] niewyjAśnione [tekst] Dasguptam, kobieta..., (modlitwy. Wszystko - proponuję od tego momentu nowy akapit, by oddzielić wypowiedź kobiety), rozprzestrzeniłO, Mumbaju piło..., ...i, zdaniem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.