Facebook Google+ Twitter

Hinduscy fundamentaliści protestują przeciwko walentynkom

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-07 10:48

Fundamentalistyczne ugrupowania hinduskie rozpoczynają w Indiach protesty przeciw obchodzeniu Walentynek. Od dzisiaj mają rozdawać ulotki oraz broszury wykazujące, jak wielkim niebezpieczeństwem dla tradycji Indii jest świętowanie Walentynek.

Zdaniem organizatorów akcji obyczaj walentynkowy rodem z Ameryki sprzyja niemoralnym zachowaniom i wpływa niekorzystnie na postawy etyczne młodych ludzi. W tygodniu poprzedzającym Walentynki aktywiści z ugrupowań fundamentalistycznych przystąpią do rozlepiania antywalentynkowych plakatów oraz przeprowadzą setki kawalkad motocyklowych pod hasłami walki z Walentynkami. Zamierzają również przekonywać właścicieli klubów młodzieżowych, by odwołali planowane z okazji dnia świętego Walentego imprezy.

Fundamentaliści zapowiadają, że będą działać stanowczo, ale nie naruszą prawa. W ubiegłym roku doszło do czynnych napaści działaczy fundamentalistycznych na młodych ludzi otwarcie świętujących Walentynki. Mimo to tradycja walentynkowa staje się wśród indyjskiej młodzieży coraz popularniejsza. Jej rozwojem zainteresowani są także drobni rzemieślnicy, którzy kolejny obyczaj zakorzeniający się w bogatym indyjskim kalendarzu świątecznym uważają za znakomite źródło zarobków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Popieramy walentynki. Dalismy temu wyraz w naszej ksiazce "Swięty Walenty, patron zakochanych' wydanej chyba 10 lat temu przez Wydawnictwo Prószyński i Ska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.